Angielski dziennikarz: W LFC wszyscy są zachwycieni potencjałem Grabary!

James Pearce z dziennika "Liverpool Echo" specjalnie dla nas opowiedział o tym, co czeka w The Reds Kamila Grabarę.

Kamil Grabara
 fot. BMG Sport  /  źródło: SPORT

KRZYSZTOF BROMMER: Jak według pana będą wyglądały początki Kamila Grabary w zespole Liverpoolu?

JAMES PEARCE: Kamil będzie trenował w „Kirkby Academy” i będzie częścią drużyna LFC do lat 18. Jej trenerem jest Neil Critchley, który uznawany jest za świetnego szkoleniowca młodzieży. Przed świętami drużyna pod jego wodzą była niepokonana od 14 spotkań z rzędu. Wszyscy mają nadzieję, że zespół do lat 18 wygra rozgrywki FA Youth Cup.

 

Czy wiele osób będzie pomagało polskiemu bramkarzowi w adaptacji w nowym klubie?
JAMES PEARCE: Tak, o to kompletnie nie musi się martwić, bo wszystko jest na wysokim poziomie i świetnie zorganizowane. Może liczyć na wielkie wsparcie i pomoc. Przy klubie pracuje sporo osób, które wszystko wytłumaczą zawodnikowi na boisku i poza nim. Taką osobą jest m.in. Phil Roscoe, który odpowiada za edukację piłkarzy i opiekę socjalną.

 

Czy osoba Jerzego Dudka i pamięć o nim w Liverpoolu mogła mieć wpływ na transfer innego polskiego bramkarza?
JAMES PEARCE: Nie sądzę. Dla skautów LFC nie miało to znaczenia z jakiego Grabata jest kraju. Ich interesuje skala talentu i potencjał bramkarza, a ta w przypadku Kamila jest duża. W LFC wszyscy są zachwyceni jego umiejętnościami.

 

Jakie perspektywy rysują się przed Grabarą?
JAMES PEARCE: Na starcie będzie trenował i grał w zespole do lat 18. Kolejnym poziomem wyżej jest zespół U-21, z którego najzdolniejsi trafiają na treningi i czasem do meczowej kadry pierwszej drużyny Liverpoolu. Trzeba pamiętać, że najlepsi młodzi piłkarze z Akademii są zapraszani na sesje treningowe z pierwszym zespołem. Podczas takich treningów trener Juergen Klopp uważnie przygląda się tym zawodnikom. Niemiecki szkoleniowiec bardzo interesuje się młodzieżą w LFC. Często stara się oglądać treningi, a także daje szansę młodym. Przykładem może być pucharowy mecz FA Cup z Exeter City, w którym szansę debiutu otrzymało aż 5 młodych piłkarzy.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KIBICUżytkownik anonimowy
~KIBIC :
No photo~KIBICUżytkownik anonimowy
Wychowanek Wawla Ruda Ślaska-BRAWO WAWEL WIREK.
24 sty 16 19:14
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii