Zbigniew Boniek: Zamieniłbym się z Rosją

- Wszystkie drużyny są mocne, ale wszystkie w naszym zasięgu. W piłkę trzeba grać, a nie gadać. Wielkiego turnieju nie wygrywa się losowaniem - powiedział prezes PZPN po losowaniu grup przyszłorocznego mundialu.

Polska - Meksyk
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Różne emocje towarzyszą wynikowi dzisiejszego losowania grup mistrzostw świata 2018. Choć Polska trafiła do grupy, w której - prócz Kolumbii - nie ma drużyn uznawanych za faworytów rosyjskiego turnieju, wcale nie oznacza, że będzie miała łatwą przeprawę.

 

- Jest ciężko, ale dobrze. Nie ma takiej grupy, z której będzie można łatwo wyjść. Jeśli chciałbym się z kimś zamienić, to ewentualnie tylko z Rosją. Z innymi na pewno nie - powiedział zaraz po losowaniu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

 

Polska oprócz Kolumbii trafiła także na Japonię i Senegal. - Wszystkie drużyny są mocne, ale wszystkie w naszym zasięgu. W piłkę trzeba grać, a nie gadać. Wielkiego turnieju nie wygrywa się losowaniem. Może byłoby lepiej zamiast Senegalu trafić na Anglię – efektowniej by to wyglądało. Ale nie ma co spekulować po fakcie - podkreślił były reprezentant Polski.

 

- Odnoszę wrażenie, że przed losowaniem mówiliśmy o medalach, a teraz się boimy. Nie ma się co bać. Wiem, że drużyny z niższych koszyków myślały o tym, żeby wpaść na nas. Oby się nie pomyliły. Jak czterech usiądzie do pokera i wszyscy mówią, że wygrają, to niespodzianki są murowane. Każdego szanujemy, ale nikomu łatwo z nami nie będzie - zakończył Boniek.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~CiekawskiUżytkownik anonimowy
~Ciekawski :
No photo~CiekawskiUżytkownik anonimowy
Chyba - oby się pomyliły: )
4 gru 17 07:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii