Szalony mecz w Łodzi. Polska remisuje z Finlandią

U21 Polska - Finlandia

W drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy 2019 reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Finlandią 3:3. Goście postawili biało-czerwonym trudne warunki, ale biało-czerwoni nie ustrzegli się błędów i nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca.

Mecz rozpoczął się fantastycznie, bo od bramki Dawida Kownackiego w 7 minucie. Finowie odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Po zmianie stron Polacy niespodziewanie dali sobie strzelić bramkę (po fenomenalnym uderzeniu Kairinena) i musieli wziąć się do roboty. Najpierw wyrównał Paweł Tomczyk, a później Dawid Kownacki wykorzystał wątpliwy rzut karny. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 75. minucie błąd obrony wykorzystał Fredrik Jensen, który uciekł biało-czerwonym w polu karnym podczas rzutu rożnego. Trener Czesław Michniewicz nie krył wściekłości. Wydawało się bowiem, że Polacy pewnie pokonają zespół, który w poprzedniej kolejce zremisował z... Wyspami Owczymi.

Polska - Finlandia 3:3 (1:1)

1:0 - Kownacki, 7 min

1:1 - Dahlstrom, 8 min

1:2 - Kairinen, 61 min

2:2 - Tomczyk, 67 min

3:2 - Kownacki, 70 min (karny)

3:3 - Jensen, 75 min

Sędziował: Nenad Djokić (Serbia). Widzów 8538.

POLSKA: Polska: Drągowski – Bochniewicz, Bednarek, Wieteska (46. Michalak) – Gumny, Żurkowski, Piotrowski (58. Tomczyk), Stolarski– Kapustka (78. Świderski), Szymański, Kownacki.

FINLANDIA: Uusitalo – Pirttijoki, Hostikka (74. Karjalainen) , Jensen, Ala-Myllymaki – Jensen, Kairinen, Dahlstrom, Hamalainen – Kallmann, Soisalo (82. Savolainen).