Dariusz Dźwigała: Chcemy wygrać tę grupę

- Jeżeli w pierwszej rundzie eliminacji trafia się na Niemców, to nie można mówić o szczęściu w losowaniu. A Białoruś i Irlandia Północna, czyli zespoły, które ograliśmy też mają swoje atuty. Obawialiśmy się tych starć. Pokazaliśmy jednak dobrą piłkę - powiedział po sobotnim meczu z Białorusią trener reprezentacji Polski do lat 19.

U19 Irlandia Polnocna - Polska

Jak pan ocenia mecz z Białorusią?

DARIUSZ DŹWIGAŁA: - Graliśmy z wymagającym rywalem. Kto wie, jakby wyglądało spotkanie, gdyby Białorusini wykorzystali w pierwszej połowie dwie groźne sytuacje. Za słabo wyglądaliśmy w odbiorze piłki i w bocznych strefach. Bramka na 1:0 nas uspokoiła a druga połowa była już zdecydowanie lepsza. Utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy dużo sytuacji po kontrach, ale trzeba też podkreślić wspaniałe zachowanie kibiców. To było wielkie święto. Piłkarze, my jako sztab szkoleniowy, przeszliśmy do historii otwierając chyba jeden z najlepszych stadionów na świecie!

Wygrana z Białorusią zapewniła kadrze U-19 awans do dalszej fazy turnieju.

DARIUSZ DŹWIGAŁA: - I nie jesteśmy wcale w łatwej grupie. Jeżeli w pierwszej rundzie eliminacji trafia się na Niemców, to nie można mówić o szczęściu w losowaniu. A Białoruś i Irlandia Północna, czyli zespoły, które ograliśmy też mają swoje atuty. Obawialiśmy się tych starć. Pokazaliśmy jednak dobrą piłkę.

We wtorek czeka was mecz z Niemcami. Jak zespół podejdzie do tej konfrontacji?

DARIUSZ DŹWIGAŁA: - Niemcy to w każdej kategorii wiekowej potęga. Analizowaliśmy ich pierwsze dwa spotkania i nie jesteśmy w starciu z nimi bez szans. W tych wygranych spotkaniach kwalifikacyjnych mieli także słabsze momenty, gdy rywale stwarzali sobie sytuacje. Mam nadzieję, że zagramy dobre spotkanie. Chcemy wygrać grupę.

Zmodernizowany Stadion Śląski zrobił na panu wrażenie?

DARIUSZ DŹWIGAŁA: - Szatnie tak duże, że można się w nich zgubić. Tak naprawdę nie wiem, czy byłem kiedykolwiek na lepszym obiekcie jako zawodnik i trener. Stadion Narodowy w Warszawie ma trybuny blisko boiska, w Chorzowie jest pod tym względem inaczej i wydaje się, że boisko jest dwa razy większe. Zawodnicy lubią raczej grać bliżej trybun, ale na pewno Stadion Śląski robi ogromne wrażenie.