Bez bramek w meczu z Urugwajem. Artur Boruc godnie pożegnany

Polska - Urugwaj

Grający w defensywnym ustawieniu biało-czerwoni zremisowali na Stadionie Narodowym w Warszawie z Urugwajem 0:0. Mecz z dwukrotnymi mistrzami świata był pożegnaniem z kadrą dla Artura Boruca.

Nasza reprezentacja zagrała dzisiaj w mocno zmienionym składzie. W wyjściowym zestawieniu zadebiutował Jarosław Jach z Zagłębia Lubin, a w ataku, od pierwszej minuty biegał wychowanek Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej Kamil Wilczka. Selekcjoner Adam Nawałka, tak jak zapowiadał przed spotkaniem, zagrał też trójką środkowych obrońców.

Oba zespoły grały ostrożnie i zwracały baczną uwagę na defensywę, stąd niewiele było bramkowych sytuacji. Nasi mogli prowadzić w 9 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Macieja Rybusa Rodrigo Bentancur o mało co nie pokonał swojego bramkarza. Później dobrych okazji nie wykorzystali Wilczek i Kamil Glik, którego uderzenie głową poszybowało ponad bramkę. Dwukrotni mistrzowie świata odgryźli się „bombą” w wykonaniu Gastona Silvy w 35 minucie. Żegnający się z kadrą Artur Boruc był jednak na miejscu. W końcówce I części doświadczony bramkarz opuścił boisku, przy burzy oklasków i w szpalerze utworzonym przez naszych zawodników, a miejsce między słupkami zajął Łukasz Fabiański.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Polacy starali się atakować, ale obrona Urugwajczyków, mimo absencji Diego Godina, spisywała się bez zarzutu. W 62 minucie znowu pokazał się Wilczek, dopadł piłki i przymierzył celnie, ale świetnym refleksem popisał się Martin Silva. W chwilę później w jego miejsce na boisku pojawił się inny debiutant w naszej reprezentacji Jakub Świerczok.

W końcówce na boisku niewiele co się działo, a oba zespoły pilnowały bardziej tyłów, niż myślały o konstruowaniu akcji z przodu. Kolejnym rywalem naszej kadry będzie w poniedziałek w Gdańsku Meksyk.

Polska – Urugwaj 0:0

Sędziował Istvan Vad. Widzów 56 147.

POLSKA: Boruc (45. Fabiański) – Bereszyński, Cionek (46. Jędrzejczyk), Glik, Jach, Rybus – Błaszczykowski (75. Mączyński), Góralski (69. Zieliński), Krychowiak, Grosicki (90. Makuszewski) – Wilczek (64. Jakub Świerczok).

URUGWAJ: M.Silva – Varela, Gimenez, Lemos, G.Silva – Bentancur, Nandez (65. Sanchez), Vecino, Pereiro (60. Rodriguez), De Arrascaeta (75. Gomez) – Cavani.