Efektownie na trybunach i na boisku. Wygrana Polaków na Stadionie Śląskim

Podopieczni Dariusza Dźwigały pokonali pewnie Białoruś, a wygraną tą oklaskiwało na Stadionie Śląskim blisko 30 tysięcy kibiców!

U19 Polska - Bialorus

Był to pierwszy, oficjalny mecz rozgrywany na świeżo zmodernizowanym "śląskim gigancie", stąd tak duże zainteresowanie kibiców nie jest wielkim zaskoczeniem. Zaskoczeniem mogła być natomiast postawa Polaków, którzy w pierwszych minutach na pewno nie przewyższali rywali zza wschodniej granicy.

Warto pochwalić ich jednak za skuteczność, bo bramki strzelali właśnie biało-czerwoni. Po jednym z kontrataków Stasiak idealnie wyłożył piłkę Marco Drawzowi, a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Trafienie odblokowało Polaków, którzy z czasem uzyskiwali większą przewagę. Efekt? Drugi gol. Po sprytnym podaniu Mikołaja Kwietniewskiego i fatalnym zachowaniu białoruskiej defensywy piłkę wepchnął do siatki Łyszczarz. Tuż po przerwie ten sam zawodnik silnym strzałem z dystansu ustalił wynik na 3:0.

Dzięki wygranej Polacy są już pewni awansu. We wtorkowym meczu z Niemcami stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.

Polska – Białoruś 3:0 (2:0)

1:0 - Drawz, 23 min

2:0 - Łyszczarz, 39 min

3:0 - Łyszczarz, 48 min

Polska:  Majecki – Szota, Walukiewicz, Repka, Puchacz, Łyszczarz (76. Moder), Grym (65. Makowski), Kanach, Kwietniewski, Drawz, Stasiak (89. Steczyk). Trener Dariusz DŹWIGAŁA.