Efektownie na trybunach i na boisku. Wygrana Polaków na Stadionie Śląskim

U19 Polska - Bialorus

Podopieczni Dariusza Dźwigały pokonali pewnie Białoruś, a wygraną tą oklaskiwało na Stadionie Śląskim blisko 30 tysięcy kibiców!

Był to pierwszy, oficjalny mecz rozgrywany na świeżo zmodernizowanym "śląskim gigancie", stąd tak duże zainteresowanie kibiców nie jest wielkim zaskoczeniem. Zaskoczeniem mogła być natomiast postawa Polaków, którzy w pierwszych minutach na pewno nie przewyższali rywali zza wschodniej granicy.

Warto pochwalić ich jednak za skuteczność, bo bramki strzelali właśnie biało-czerwoni. Po jednym z kontrataków Stasiak idealnie wyłożył piłkę Marco Drawzowi, a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Trafienie odblokowało Polaków, którzy z czasem uzyskiwali większą przewagę. Efekt? Drugi gol. Po sprytnym podaniu Mikołaja Kwietniewskiego i fatalnym zachowaniu białoruskiej defensywy piłkę wepchnął do siatki Łyszczarz. Tuż po przerwie ten sam zawodnik silnym strzałem z dystansu ustalił wynik na 3:0.

Dzięki wygranej Polacy są już pewni awansu. We wtorkowym meczu z Niemcami stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.

Polska – Białoruś 3:0 (2:0)

1:0 - Drawz, 23 min

2:0 - Łyszczarz, 39 min

3:0 - Łyszczarz, 48 min

Polska:  Majecki – Szota, Walukiewicz, Repka, Puchacz, Łyszczarz (76. Moder), Grym (65. Makowski), Kanach, Kwietniewski, Drawz, Stasiak (89. Steczyk). Trener Dariusz DŹWIGAŁA.