Remis uratowany w samej końcówce! Fatalny mecz polskiej młodzieżówki

U21 Polska - Finlandia

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Torshavn z Wyspami Owczymi 2:2. Tylko pierwsza połowa była w wykonaniu naszych reprezentantów przyzwoita. Po zmianie stron podopieczni Czesława Michniewicza zupełnie się pogubili.

To nie tak miało to wyglądać. Biało-czerwoni w pierwszej połowie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, ale na przerwę schodzili z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem. W 32. minucie w polu karnym faulowany był Szymon Żurkowski, a jedenastkę na gola zamienił Dawid Kownacki. Kapitan polskiej młodzieżówki nie będzie jednak miło wspominać tego spotkania. W 79. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół.

Minutę później Farerzy prowadzili już 2:1 po bramce Bjarniego Petersena. Wcześniej z karnego wyrównał Mainhard Olsen (po faulu Kownackiego). Polacy w drugiej połowie zupełnie się pogubili. Nasz zespół przed totalną kompromitacją uratował w samej końcówce Jakub Bartosz. Po remisie z tak słabym przeciwnikiem trudno szukać pozytywów w grze biało-czerwonych. Zwłaszcza że we wtorek w Gdyni czeka ich mecz z liderem grupy, Danią (18.00).

Wyspy Owcze - Polska 2:2 (0:1)

0:1 - Kownacki, 35 min (karny)

1:1 - Olsen, 52 min (karny)

2:1 - Perersen, 80 min

2:2 - Bartosz, 90+4 min

Sędziował Ferenc Karako (Węgry).

WYSPY OWCZE: K. Hansen – Magnusson, Petersen, Wardum, Niclasen (82. J. Olsen) – B. Hansen – Jacobsen, Edmundsson, Andreasen, M. Olsen (86. Bjartalio) – Thomsen.

POLSKA: Loska – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Dziczek, Piotrowski (61. Szymański), Żurkowski (75. Tomczyk), Kapustka – Świderski (61. Michalak), Kownacki.

Żółte kartki: Petersen, Hansen – Kownacki, Dziczek.

Czerwona kartka: Kownacki (79 min, za drugą żółtą).