Nawałka nie może się doczekać starcia z Włochami

- Cieszę się, że trafiliśmy do atrakcyjnej grupy, zarówno pod kątem szkoleniowym, jak i dla kibiców - mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski po losowaniu Ligi Narodów.

Trening Reprezentacji Polski przed meczem z Urugwajem
 fot. Adam Starszynski  /  źródło: Pressfocus

Dziś w Lozannie odbyło się losowanie Ligi Narodów. Polacy w premierowej edycji tych rozgrywek będą grali w dywizji A, a ich grupowymi rywalami będą Włosi i Portugalczycy. - Po każdym losowaniu jestem zadowolony, bo podchodzę do nich z dużym dystansem. Nie ma sensu się nad tym zastanawiać wcześniej, na kogo chciałbym trafić. Nie marnuję energii na to, na co nie mam żadnego wpływu. Cieszę się, że trafiliśmy do atrakcyjnej grupy, zarówno pod kątem szkoleniowym, jak i dla kibiców - powiedział trener kadry, Adam Nawałka.

 

Portugalczycy to aktualni mistrzowie Europy, którzy w drodze do złota pokonali w ćwierćfinale Euro 2016 biało-czerwonych (po karnych). Z kolei Włosi w zeszłym roku sprawili ogromną niespodziankę, nie kwalifikując się na mundial w Rosji. - Portugalia jest świetnym przeciwnikiem. To zespół z absolutnie najwyższej półki, mistrz Europy. Będzie to okazja do małego rewanżu za ćwierćfinał EURO 2016. Włochy również będą ciekawym rywalem. Nie zakwalifikowali się na przyszłoroczny mundial, więc na pewno bardzo ambicjonalnie podejdą do tych rozgrywek. Brak awansu to wielka tragedia dla tamtejszego futbolu, ale nie zmienia to faktu, że Włosi mają piłkarzy na najwyższym poziomie. Szkolenie również funkcjonuje tam doskonale. Dużo czasu spędziłem na stażach we włoskich klubach, poznałem od podszewki struktury kształcenia młodych piłkarzy. Włosi mają też dopracowaną do perfekcji taktykę, są doskonale przygotowani fizycznie i na pewno szybko wrócą do światowej czołówki - stwierdził Nawałka.

 

- Cieszy mnie fakt, że skonfrontujemy swoje umiejętności z włoskim stylem gry. Nasi przyszli rywale mogą grać zarówno w 4- jak i w 3-osobowym bloku defensywnym, będzie to dla nas cenne doświadczenie i świetna forma przygotowań do mistrzostw Europy - dodał.

Z tej samej kategorii