Lewandowski: Być legendą polskiej piłki - to bardzo miłe słowa

Armenia - Polska

Kapitan reprezentacji Polski po trzech strzelonych bramkach i wygranej promienieje szczęściem. W pełni zasłużenie.

Robert LEWANDOWSKI, kapitan reprezentacji Polski: - Jestem zadowolony, że zdobyliśmy trzy punkty na ciężkim terenie, bo na wyjeździe zawsze gra się ciężko. Zagraliśmy dobry mecz, może poza pierwszymi 10 minutami drugiej połowy. Przeanalizowaliśmy błędy z poprzednich dwóch meczów i wiedzieliśmy, co musimy poprawić. Ormianie mieli jedną sytuację w pierwszej połowie, zdarza się, choć wiadomo, że najlepiej zapobiegać takim sytuacjom. W drugiej połowie zaczęliśmy grać piłką i te sytuacje same się stwarzały. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ostatnie 15-20 minut nie chcieliśmy się nabiegać, bo wiemy, że mamy jeszcze jeden mecz, choć mamy nadzieję, że dzisiejszy mecz Czarnogóry z Danią zakończy się remisem. Myślę, że na pewno będzie radość, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami kolejny mecz eliminacyjny. Być legendą polskiej piłki - to bardzo miłe słowa. Myślę, że Włodzimierz Lubański też się z tego cieszy, że kibicował mi i reprezentacji. Cieszę się, że udało mi się to zrobić przed 30 urodzinami i będę się starał dalej strzelać.