Piechniczek: Frajerów już nie ma

- Dobrze, że gramy z Holandią. Jeśli zdaje się bardzo ważny egzamin, potrzebne jest przed nim poważne przetarcie, a nie jakaś robota na pół gwizdka - przyznaje były znakomity trener.

Antoni Piechniczek
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

 

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Przed EURO kadra narodowa rozegra cztery sparingi. W marcu rywalami będą Serbia i Finlandia, a w czerwcu Holandia i Litwa. To dobrzy rywale przed walką w mistrzostwach?
ANTONI PIECHNICZEK: - Nie można narzekać na wybór przeciwników. Holandia to zespół z najwyższej półki, a ostatnim sparingpartnerem będzie Litwa, może uda się nastrzelać kilka bramek i piłkarze polecą do Francji w szampańskich humorach. Chociaż obecnie nie ma już frajerów. Trudno jednak prorokować, w jakiej formie będzie reprezentacja. Nie wiemy, czy Robert Lewandowski nadal będzie błyszczał, czy będzie jednym z bohaterów Ligi Mistrzów... W jakiej dyspozycji będą pozostali nasi kluczowi gracze? Tego również da się przewidzieć. Mądrzy będziemy po pierwszych spotkaniach w mistrzostwach.


Najsilniejszym rywalem jest Holandia.

ANTONI PIECHNICZEK: - I bardzo dobrze, że udało się porozumieć z nimi. Im lepszy i trudniejszy sprawdzian, tym lepiej dla zespołu. Jeśli zdaje się bardzo ważny egzamin, potrzebne jest przed nim poważne przetarcie, a nie jakaś robota na pół gwizdka.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~IdontknowUżytkownik anonimowy
~Idontknow :
No photo~IdontknowUżytkownik anonimowy
Przykre ze Piechniczka opinia sie liczy. Przeciez on dumny ze swej Polskiej mysli szkoleniowej podsunal Fornalika jako selekcjonera reprezentacji. I jak to wyszlo?..
24 sty 16 01:18
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PacoUżytkownik anonimowy
~Paco :
No photo~PacoUżytkownik anonimowy
Jak to nie ma , a Pan?
Waldka wsadził na trenera reprezentacji, o promowaniu hanysów w kadrze nie wspomnę. Co do 3 miejsca w '82 to byłaby katastrofa gdyby nie Boniek który, wzionął sprawy w swoje ręce, i to on ustawił zespół.
Chłopaki nie jedno opowiadali jak tam było, o hotelach i kasie, i o bezradnym Antosiu, W meksyku już tak pięknie nie było
23 sty 16 09:17
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BorgUżytkownik anonimowy
~Borg
No photo~BorgUżytkownik anonimowy
do ~galeria sław:
No photo~galeria sławUżytkownik anonimowy
22 sty 16 22:02 użytkownik ~galeria sław napisał
- "znakomity trener" ..... alem się uśmiał , jeszcze dodać mu do "towarzystwa" Engela , Janasa , Łazarka .....
Historia polskiej pilki sie klania.
23 sty 16 02:22
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii