Adam Nawałka cieszy się, że eliminacje kończy na Narodowym

W niedzielę reprezentacja Polski rozegra swój ostatni mecz w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu. Na Stadionie Narodowym Biało-czerwoni zmierzą się z Czarnogórą, a na konferencji prasowej ostatnie chwile skomentował selekcjoner, Adam Nawałka.

Trening przed meczem Polska - Czarnogora
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Adam NAWAŁKA,selekcjoner reprezentacji Polski: - Przygotowania do meczu z Czarnogórą rozpoczęliśmy z ostatnim gwizdkiem sędziego spotkania z Armenią. Na miejscu była odnowa biologiczna, w samolocie mieliśmy sprzęt przyspieszający regenerację, następnego dnia była analiza, trening kompensacyjny na siłowni. Dziś rano odbył się drugi etap: analiza przeciwnika, przedstawienie kluczowych założeń, czeka nas jeszcze rozruch.

 

- Rekord Roberta jest fantastyczny. On bardzo ciężko pracuje na efekty, nie tylko na boisku. Profesjonalnie podchodzi do zawodu, wszystko ma zaplanowane, ale potrafi też żartować, jest liderem i świetnie się w drużynie czuje. Potrafi dać to, co najlepsze. Symbioza jest pełna: on gra dla drużyny, drużyna dla niego. Niektórzy zawodnicy z biegiem czasu osiągają pełnię swojej dyspozycji. Wierzę jednak, że to, co najlepsze jest i przed nim, i przed innymi piłkarzami reprezentacji.

 

 - Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk są lekko przeziębieni, nie wezmą udział w treningu. Wszystko jest w porządku z Kamilami Glikiem i Grosickim. A Michał Pazdan opuścił boisko przed ostatnim gwizdkiem meczu w Armenii. Była to zmiana, by go nie przemęczać, miał lekkie problemy z przywodzicielem, dlatego nie chcieliśmy ryzykować.

 

- Przed meczem nikomu nie wolno odmawiać szans i pewnie Czarnogóra tak do tego spotkania podejdzie. My chcemy wygrać, zdajemy sobie sprawę, że to groźny przeciwnik i musimy być z perspektywy przygotowania mentalnego oraz taktycznego na najwyższym poziomie. Cieszymy się z gry na naszym stadionie, bo jest to nasz dom, nasza twierdza i pomaga nam tak, że mecze rozgrywamy według własnego planu.

Z tej samej kategorii