Adam Nawałka: Ta drużyna ma przyszłość

- Odzyskaliśmy zaufanie kibiców, w każdym meczu jesteśmy groźni dla najlepszych. Myślę, że są jeszcze rezerwy i będzie starali się je wykorzystać tak, by na mistrzostwach świata dać ludziom trochę radości - powiedział po awansie na mundial selekcjoner reprezentacji Polski.

Polska - Czarnogora
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

ADAM NAWAŁKA (trener reprezentacji Polski): - Cel został osiągnięty. Duże brawa dla zawodników. W dzisiejszym meczu było trochę ciężkich, wymuszonych momentów, na przykład zmianę Łukasza Piszczka. W pewnym momencie zaczął robić się trudny. Piłkarze z Czarnogóry dobrze się spisywali pod względem fizycznym, także w stałych fragmentach gry. Myślę, że cały czas idziemy do przodu. Budowa drużyny to proces, mamy szkielet zespołu. Ta drużyna ma perspektywy i jestem optymistą.

 

- Jesteśmy przygotowani na wszelkie zagrożenia i trudności jeżeli chodzi o przebieg meczu. Piłka cały czas uczy pokory, wiemy co się działo na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Bardzo liczyliśmy na to, że to zaplecze zostanie poszerzone.

 

- Odzyskaliśmy zaufanie kibiców, w każdym meczu jesteśmy groźni dla najlepszych. Myślę, że są jeszcze rezerwy i będzie starali się je wykorzystać tak, by na mistrzostwach świata dać ludziom trochę radości. Marzenia?. Nie chcę się wypowiadać publicznie na ten temat, cieszy mnie każde zwycięstwo reprezentacji, coraz lepsza gra zawodników i dostarczanie radości kibicom. Myślę, że ta drużyna ma przyszłość, trzeba oczywiście cały czas ciężko pracować. Mistrzostwa pokażą, że drużyna składająca się z tych zawodników to ludzie ambitni i dążący do osiągania sukcesów. 

Z tej samej kategorii