Adam Nawałka: Pozytywne spotkanie

Pomimo bezbramkowego remisu w meczu z Urugwajem szkoleniowiec reprezentacji Polski był zadowolony z postawy swoich graczy.

Polska - Urugwaj
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

ADAM NAWAŁKA (trener reprezentacji Polski): - Spotkanie to ocenię pozytywnie. Jeśli chodzi o nowe ustawienie, powinno nam dać wiele pozytywnych rozwiązań. Ten mecz dostarczył nam wiele ciekawego materiału szkoleniowego. Będziemy mieli co analizować.

 

- Muszę dziś pochwalić wszystkich zawodników. Brawa za konsekwencję i realizację założeń taktycznych i właśnie od tej strony było to dobre spotkanie. Wiele faz gry było na wysokim poziomie. Staraliśmy się kontrolować przebieg gry i to nam się w pełni udało. Co do debiutantów, jestem zadowolony z ich postawy. Jarek Jach zanotował wiele bardzo dobrych interwencji. Myślę, że to ciekawy zawodnik, który w przyszłości będzie miał szansę, aby trafić do reprezentacji, ale przed nim jeszcze daleka droga.

 

- Na słowa pochwały również zasłużył Jacek Góralski - był bardzo stabilny w defensywie, agresywny, z charakterem. Pod względem mobilności na prawdę prezentował się dobrze, a kilka jego zagrań było na wysokim poziomie.

Z tej samej kategorii