Adam Nawałka: Dobre losowanie

Selekcjoner reprezentacji Polski był zadowolony z losowania grup mistrzostw świata 2018, choć spodziewał się, że Polacy trafią na silniejsze zespoły.

Polska - Meksyk
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Wiemy już, z kim reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Kadra Adama Nawałki trafiła na Kolumbię, Senegal oraz Japonię. - Uważam, że było to dobre losowanie, choć byliśmy przygotowani na grę ze światowymi potęgami. Trafiliśmy inaczej, ale trzeba oddać to, że drużyny, z którymi będziemy grać, świetnie spisują się na swoich kontynentach, więc musimy być optymalnie przygotowani do tego turnieju - skomentował selekcjoner biało-czerwonych.

 

Nawałka nie chciał wskazywać faworyta grupy H. - Każde mistrzostwa rządzą się swoimi prawami. Wszystkie drużyny z tej grupy prezentują bardzo wysoki poziom - podkreślił.

 

Polacy rozpoczną mistrzostwa 19 czerwca meczem z Senegalem w Moskwie (17.00). Pięć dni później biało-czerwoni zagrają w Kazaniu z Kolumbią (20.00), a na zakończenie rozgrywek grupowych, 28 czerwca w Wołgogradzie, skrzyżują rękawice z Japonią  (16.00). Adam Nawałka podtrzymał swoją decyzję odnośnie bazy swojej drużyny podczas turnieju - kadrowicze zamieszkają w Soczi. - Najdłuższa podróż na mecz będzie trwać 2,5 godziny, więc nie jest tak źle. Odpowiednio przygotujemy się logistycznie i znajdziemy sposób na to, aby zawodnicy byli jak najlepiej przygotowani do tych spotkań - zakończył trener reprezentacji Polski.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Górski i Piechniczek czy dołączy do tych trenerów pan Nawalka po Mistrzostwach moim zdaniem chyba nie
1 gru 17 20:30 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Zobaczymy po mistrzostwach czy dobre.
1 gru 17 20:13 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PZDRUżytkownik anonimowy
~PZDR :
No photo~PZDRUżytkownik anonimowy
PL-Senegal 0-0.PL-KOLUMBIA1-3.PL-JAPONIA-1-1 KOLUMBIA DOTRZE DO 1/8 A MY BEDZIEMY PIAC Z ZACHWYTU ZE PRZEGRALISMY Z CWIERCFINALISTA MS PZDR
2 gru 17 11:07
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii