Górnik Zabrze „magnesem” w Rybniku

W poniedziałek o godzinie 13.00 na mecz Pucharu Polski drugoligowego ROW-u 1964 Rybnik z Górnikiem Zabrze sprzedano ponad trzy tysiące biletów. Organizatorzy dla sympatyków obu zespołów przygotowali sześć tysięcy wejściówek. Na razie klub z Roosevelta zamówił trzysta biletów dla zoprganizowanej grupy swoich kibiców.

Stadion w Rybniku
 /  fot. Katarzyna Mielnik  /  źródło: 400mm

W środę o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Gliwickiej w Rybniku rozpocznie się mecz miejscowego ROW-u 1964 z Górnikiem Zabrze w ramach I rundy Pucharu Polski. W ostatnim okresie frekwencja na meczach ligowych i pucharowych z udziałem drużyny trenera Piotra Piekarczyka nie powalała na kolana, ale teraz na trybunach zasiądzie kilka tysięcy sympatyków futbolu.


- W poniedziałek do godziny 13.00 sprzedaliśmy 3300 wejściówek na to spotkanie - powiedziała rzecznik prasowy klubu z Rybnika, Barbara Kalisz-Gaweł. - Przygotowaliśmy na to spotkanie sześć tysięcy biletów i mamy nadzieję, że większość z nich znajdzie nabywców. Górnik to przecież uznana firma, w dodatku nasi kibice sympatyzują z zabrzanami. Na razie klub z Roosevelta zamówił u nas 300 biletów dla zorganizowanej grupy kibiców, lecz nie można wykluczyć, że ta pula będzie zwiększona. A nawet jeżeli nie, to przecież z Zabrza do Rybnika nie jest daleko i sympatycy Górnika mogą indywidualnie przybyć na nasz stadion. W dniu meczu będą otwarte cztery kasy biletowe, na pewno kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem zawodów. O szczegółach poinformujemy w oddzielnym komunikacie.


Na razie bilety na mecz z Górnikiem Zabrze rozchodzą się w Rybniku niczym przysłowiowe świeże bułeczki, zważywszy na fakt, że w poprzednim sezonie mecze ROW-u obserwowało kilkuset sympatyków. Ani razu frekwencja nie zbliżyła się do magicznego tysiąca kibiców. W poprzednich dniach bilety sprzedawano w kasie przy trybunie krytej od godziny 12.00 do 17.00. Również dzisiaj (wtorek, 25 lipca) wejściówki będzie można nabyć w tym samym miejscu i w tych samych godzinach.


W dalszym ciągu w siedzibie drugoligowca z Rybnika można nabywać karnety na sezon 2017/2018. Karnet upoważnia do wejścia na środowy mecz Pucharu Polski z 14-krotnym mistrzem Polski.

 

Z tej samej kategorii