Falstart GieKSy. Puchar Polski ma już z głowy!

Siarka Tarnobrzeg - GKS Katowice

Fatalny początek sezonu dla piłkarzy z Bukowej. Na tydzień przed startem rozgrywek I ligi, GKS Katowice przegrał z Siarką Tarnobrzeg 0:1 i odpadł z Pucharu Polski.

W starciu z wyżej notowaną GieKSą zespół z Tarnobrzegu nie miał zamiaru składać broni. Tarnobrzeżanie prezentowali się na boisku solidnie, wymieniali dużo dokładnych podań, nie odstawiali nogi i starali się przeszkadzać GKS-owi w rozgrywaniu piłki już na jego połowie.

W pierwszym składzie GieKSy wystąpiło czterech nowych zawodników – pomocnicy Wojciech Słomka, Lukas Klemenz, napastnik Jakub Yunis i obrońca Tomasz Midzierski. Katowiczanie grali z Yunisem na szpicy z podwieszonym Tomaszem Foszmańczykiem i starali się zagrażać rywalom po akcjach skrzydłami.

Pierwszą groźną akcję GKS przeprowadził w 3. minucie, kiedy to wrzutkę z lewej strony Foszmańczyka niecelnym strzałem zamknął Mateusz Kamiński. Siarka odpowiedziała próbą w polu karnym Dawida Witkowskiego w 6. minucie, który był bliski zdobycia bramki, lecz w dogodnej pozycji nie trafił czysto w piłkę.

Z czasem do głosu doszła Siarka, która coraz śmielej zapędzała się w okolice pola karnego GKS-u. Efektem była bramka w 15. minucie, która padła po wrzutce z lewego skrzydła i zamknięciu jej przez Jana Grzesika z najbliższej odległości. GieKSa miała swoje okazje, jednak jeszcze w pierwszej połowie strzał Midzierskiego z linii szesnastki wybronił bramkarz, a Prokić trafił w słupek po rykoszecie.

Po zmianie stron GKS próbował odwrócić losy spotkania, ale Siarka mądrze przerywała jego akcje faulami i oddawała groźne strzały z dystansu. Najlepszą okazję Trójkolorowi mieli w 61. minucie, kiedy Prokić minął już bramkarza, ale piłkę rozpaczliwym wślizgiem wygarnął mu czysto obrońca. Minimalnie chybił za to z dystansu wprowadzony Dawid Plizga przy lewym słupku. Gospodarze do końca bronili się przed atakami GKS-u, ale robili to umiejętnie i nie pozwolili katowiczanom na wyrównanie.

Siarka Tarnobrzeg – GKS Katowice 1:0 (1:0)

1:0 - Grzesik, 14 min

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Stępień, Witasik, Kubowicz – Grzesik, Płatek, Czyżycki, Witkowski (55. Dawidowicz)– Zaradny (85. Radulj), Ropski, Broź (64. Janeczko)

GKS Katowice: Abramowicz – Kalinkowski, Foszmańczyk, Prokić (75. Kędziora) Klemenz (46. Plizga), Midzierski, Słomka (46. Mandrysz), Frańczak, Zejdler, Yunis.

Kartki: 51. Witkowski, 66. Janeczko – 65. Midzierski, 67. Frańczak