Ruch Zdzieszowice lepszy od drugoligowca i gra dalej

Ruch Zdzieszowice

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Ruchu Zdzieszowice awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Mimo prowadzenia 1:0 do przerwy po wykorzystanym rzucie karnym przez Łukasza Nadolskiego, Gryfowi nie udało się dowieźć prowadzenia do ostatniego gwizdka. Po przerwie dwa ciosy zadali gospodarze za sprawą Czajkowskiego (rzut karny w 50′) oraz Sotora (58′) i to piłkarze Ruchu Zdzieszowice zameldowali się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Ruch Zdzieszowice – Gryf Wejherowo 2:1 (0:1)

0:1 - Nadolski, 20 min (karny)

1:1 - Czajkowski, 50 min

2:1 - Sotor, 58 min

Ruch: 12. Patryk Sochacki – 7. Sebastian Polak, 15. Michał Bachor, 5. Konrad Kostrzycki, 4. Daniel Nowak – 9. Denis Sotor, 20. Jarosław Wieczorek, 6. Jakub Czajkowski, 3. Dawid Kiliński – 8. Karol Wanat (72, 19. Łukasz Damrat), 10. Krzysztof Werner (67, 21. Dariusz Zapotoczny)

GRYF: (skład wyjściowy) 12. Wiesław Ferra – 3. Przemysław Kamiński, 4. Łukasz Nadolski, 7. Paweł Brzuzy, 9. Krzysztof Wicki, 10. Jacek Wicon, 11. Mateusz Goerke, 14. Rafał Maciejewski, 15. Piotr Kołc, 21. Marcin Banaszak, 22. Piotr Łysiak