Zapachniało sensacją, ale tylko na chwilę

Nie udało się trzecioligowcom z Bielska-Białej pokonać drugoligowego GKS-u Bełchatów. Jednak wygrana gości wcale nie przyszła im łatwo.

GKS belchatow
 fot. gksbelchatow.com  /  źródło: Materiał prasowy

Sensacją w Cygańskim Lesie pachniało wczoraj przez 8 minut, bo właśnie tyle zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN prowadził w I połowie z jednym z faworytów II ligi. Zapach piłkarskiego święta unosił się za to przez cały mecz. Na trybunach bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce, a idealnie przygotowana murawa wystawiała gospodarzom bardzo dobre świadectwo. - Jestem pod wrażeniem obiektów Rekordu. Będę mile wspominał ten wyjazd – mówił Mariusz Pawlak, trener drużyny z Bełchatowa, dla którego była to pierwsza w życiu wizyta w Bielsku-Białej. Przed przerwą III-ligowiec dotrzymywał jeszcze przyjezdnym kroku, ale po przerwie nie miał już wiele do powiedzenia. - Jesteśmy na samym początku przygotowań. GKS był lepiej przygotowany fizycznie, kontrował nas i wykorzystał swoje atuty – mówił najlepszy w szeregach Rekordu Marek Sobik, któremu na osłodę pozostała „kołyska”, jaką po zdobytej bramce wykonał z kolegami z zespołu dla swojej córeczki Lenki. Na miano piłkarza meczu niekwestionowanie zasłużył Emile Thiakane. 26-letni potężnie zbudowany Senegalczyk strzelił gola i zanotował 3 asysty. - Jest z nami krótko, a już zdążył błysnąć. Wyróżniał się w III-ligowym Kleczewie, miał kilka innych ofert. Jest o nim coraz głośniej. Chciałbym, by był w Bełchatowie jak najdłużej... - zawiesił głos trener Pawlak.

 

Rekord Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów 2:6 (2:3)

0:1 - Pietroń, 6 min

1:1 - Sobik, 13 min

2:1 - Szędzielarz, 28 min

2:2 - Flaszka, 36 min

2:3 - Rachwał, 39 min (z karnego)

2:4 - Pietroń, 53 min

2:5 - Flaszka, 74 min

2:6 - Thiakane, 90 min

 

Rekord: Żerdka – Gaudyn, Profic, Rucki, Żołna, Ogrocki (66. Czernek), Nagi, Szędzielarz (58. Solorzano), Sobik, Hilbrycht, Hałat (80. Kubica)

GKS: Lenarcik – Pietroń, Grolik, Bociek (80. Zieliński), Ryszka, Rachwał, Tiakane, Bartosiak (83. Chwalowski), Chwastek (68. Klepczyński), Garuch, Flaszka

 

Z tej samej kategorii