W Opolu czekają na Legię

Czwartkowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski między Ruchem Zdzieszowice a mistrzem kraju zobaczyć ma z trybun stadionu przy Oleskiej komplet około 3,5-tysięcznej publiczności.

Ruch Zdzieszowice
 fot. ruchzdzieszowice.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Przypomnijmy, że spotkanie „Zdzichów” z Legią odbędzie się na stadionie miejskim w Opolu, a nie położonych około 50 km od stolicy województwa Zdzieszowicach. Mimo że w przeszłości Ruch podejmował już Jagiellonię Białystok, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, imiennika z Chorzowa czy inne znane „firmy”, to tym razem policja zapaliła czerwone światło. Powód? Jedna droga dojazdowa do stadionu, wspólne parkingi dla kibiców obu drużyn. Klub wraz z władzami gminy mógł zdecydować się zorganizować mecz na własną odpowiedzialność, ale nie zrobił tego i dogadał się z władzami Opola.


- Ta decyzja była trudna. Rozumiem żal kibiców, ale kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem. Mogliśmy jeszcze zorganizować ten mecz w formie imprezy niemasowej, ale to mijałoby się z celem, bo na trybuny mogłoby wejść tylko 199 widzów. Ich pojemność to 1058 miejsc, więc nawet jeśli gralibyśmy w Zdzieszowicach, to i tak wiele osób byłoby niezadowolonych, bo zainteresowanie biletami jest dużo większe – tłumaczył jakiś czas temu Krystian Chmiel, prezes III-ligowca.

 

Te słowa w pełni się potwierdziły. Tylko do wczorajszego południa w Zdzieszowicach rozeszło się około 1200 wejściówek. Nieznacznie mniej – w kasach stadionu w Opolu, gdzie również trwała sprzedaż. A ceny nie są niskie. 30 zł – w przedsprzedaży, 40 zł – w dniu spotkania… – O bilety pytają również nowe dla nas twarze, których nie kojarzymy z naszych meczów – usłyszeliśmy wczoraj przy Oleskiej. Działacze Odry – siłą rzeczy – również zostali zaangażowani w całą sprawę, a przypomnijmy, że raptem dwa dni później I-ligowiec zagra u siebie ze Stalą Mielec.

 

Na Opolszczyznę wybiera się też oczywiście w czwartek grupa kibiców Legii. Mają wykorzystać całą pulę biletów i zapełnić sektor gości, którego pojemność to ok. 350 widzów.

 

Fani „Zdzichów” żałują, że to piłkarskie święto nie odbędzie się w ich mieście, ale mimo wszystko godnie się do niego przygotowują. Wyprodukowali kilkaset szalików dedykowanych specjalnie starciu Ruchu z Legią, które kosztują 30 zł. Pierwszy gwizdek - w czwartek o godz. 15.30. Transmisja w Polsacie Sport.

 

Z tej samej kategorii