Ogromny pech Rakowa w Pucharze Polski. Demolka Odry Opole

pilka

Co działo się w rundzie wstępnej Pucharu Polski? Emocji nie brakowało, choć bilans zdecydowanie jest niekorzystny dla drużyn z naszego regionu. Z rozgrywkami żegnają się Rozwój Katowice, Raków Częstochowa i Odra Opole.

Mocno odmłodzona jedenastka Rozwoju pojawiła się w Chełmie, gdzie rywalem była tamtejsza Chełmianka. I katowicka młodzież nie poradziła sobie z rywalem, który w tym sezonie startuje jako beniaminek III ligi. Szybko stracona bramka, bo już w 13 min, podcięła skrzydła zawodnikom Rozwoju, którzy nie zdołali już odrobić strat.

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice w Zdzieszowicach, gdzie Ruch podejmował Olimpię Elbląg. Oba zespoły nastawiły się na morderczą wymianę ciosów, jednak w efekcie wygranego musiały wyłonić rzuty karne. W nich lepsi okazali się jednak piłkarze Ruchu, którzy wygrali 3:1 i awansowali do następnej rundy.

Kompletną demolką zakończył się natomiast mecz Odry Opole. Podopieczni Mirosława Smyły nie mieli nic do powiedzenia w spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i to właśnie niżej notowany rywal zmierzy się w kolejnej rundzie z Olimpią Grudziądz.

O dużym pechu mogą mówić piłkarze Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna jeszcze do 90 minuty remisowali z Wisłą Puławy i zapewne myśleli już jak rozegrać dogrywkę, gdy nadzieję o awans rozwiał Smektała.

Chełmianka Chełm – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)

1:0 - Banaszak, 13 min

Ruch Zdzieszowice – Olimpia Elbląg 3:3 pd. k. 3:1

0:1 - Kołosow, 23 min

1:1 - Kostrzycki, 30 min

2:1 - Polak, 35 min

2:2 - Szmydt, 67 min

3:2 - Werner, 71 min