Kiedyś byli rewelacją Pucharu Polski, teraz czekają na Piasta

Dla Chrobrego Głogów wtorkowy mecz z Piastem Gliwice to nawiązanie do rozgrywek z... 1979 r. Dawno, ale wciąż pierwszoligowcy są z tego dumni.

Chrobry Glogow - Miedz Legnica
 fot. Pawel Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Piast Gliwice rozegra we wtorek w Głogowie o godz. 18.00 mecz 1/8 finałów Pucharu Polski. W klubie, który prowadzi obecnie Grzegorz Niciński, dobrze pamiętają jesień z 1979 r. Wówczas Chrobry na tym szczeblu rozgrywek spotkał się z Gwardią Koszalin, z którą wygrał 1:0 po strzale Adaszyńskiego w 58 minucie. Potem gorzowianie wygrali 2:1 ze Stalą Szczecin, by w półfinale napotkać Legię Warszawa. Późniejsi zdobywcy Pucharu Polski pokonali Chrobrego 4:0.

Dla pierwszoligowców była to pamiętna jesień, gdyż ich klub okrzyknięty był rewelacją rozgrywek. W zespole Nicińskiego, po remisie w ostatniej kolejce ligowej z GieKSą w Katowicach, nastrój koncentracji. W Chrobrym zdają sobie sprawę, że Piast Gliwice boryka się z kłopotami, również kadrowymi, gdyż widoczny jest w grze śląskiego zespołu brak Gerarda Badii. Jak pierwszoligowiec sam podkreśla na swojej stronie klubowej, "Chrobry będzie musiał się natrudzić, by po Ruchu (3:1 w 1/16 finału) spróbować wykorzystać kłopoty innego śląskiego klubu. I podreperować bilans spotkań z Piastem. Na dziesięć, udało się wygrać tylko raz."

W obecnej edycji Pucharu Polski, Chrobry Głogów w drodze do 1?8 finałów, pokonał MKS Kluczbork 3:0, Ruch Chorzów 3:1. Na zwycięzcę wtorkowego meczu czeka Arka Gdynia.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Pucharzyna polski kogoś to?Tak samo jak ekstraklasa!
26 wrz 17 09:26
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii