Tym razem poprzeczka wyżej

Po efektownym 4:1 z Białorusią kobiecą reprezentację Polski czeka dziś znacznie trudniejsze zadanie. W drugim meczu eliminacji mistrzostw świata, które 2019 roku odbędą się we Francji, zmierzą się ze Szwajcarią.

Katarzyna Kiedrzynek
 fot. Łukasz Grochala  /  źródło: Cyfrasport

Rywalki Polek w rankingu FIFA plasuje się na 16. miejscu, podczas gdy biało-czerwone zajmują 30. pozycję. Spotkanie odbędzie się o 19.00 w miejscowości Biel. - Same jesteśmy ciekawe tej konfrontacji. Dawno bowiem nie grałyśmy ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Jesteśmy jednak dobrze przygotowane i postaramy się sprawić niespodziankę - mówi z optymizmem [Ewa Pajor], strzelczyni dwóch bramek we wspomnianym spotkaniu z Białorusią. Optymizm napastniczki VfL Wolfsburg oparty był na solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym i dobrej postawie w pierwszym meczu o punkty. Przy zachowaniu lepszej skuteczności, wygrana Polek byłaby okazalsza.
Awans do mundialu wywalczą zwycięzcy wszystkich siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z 2. lokat zagrają między sobą w barażach o ósme europejskie miejsce. W turnieju finałowym wystąpią 24 drużyny z sześciu światowych federacji.

Tabela grupy 2

1. Polska 1 3 4:1
Szwajcaria 1 3 4:1
3. Albania 1 0 1:4
Białoruś 1 0 1:4
Szkocja - - -

 

Z tej samej kategorii