GKS Katowice pozyskał dwie kolejne piłkarki

Sekcja kobiet GKS-u Katowice zbroi się przed nowym sezonem. Nowymi zawodniczkami zespołu zostały Aleksandra Noras i Wiktoria Nowak.

Aleksandra Noras
 fot. GKS Katowice  /  źródło: Materiał prasowy

Żeński GKS Katowice rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Piłkarki GieKSy kampanię 2017/2018 zaliczą na zapleczu Ekstraligi po tym jak w zeszłym sezonie zdominowały rozgrywki II ligi. W ramach letnich przygotowań zawodniczki trenera Witolda Zająca rozegrają pięć sparingów.

 

GKS już buduje zespół na nowy sezon. Do pozyskanych wcześniej Marleny Hajduk i Karoliny Koch dołączyły Aleksandra Noras (na zdjęciu) i Wiktoria Nowak. Ta pierwsza to 26-letnia była zawodniczka Górnika Łęczna, która gra na pozycji obrońcy. Z kolei Nowak jest młodziutką, 15-letnią napastniczką, która ostatnio reprezentowała barwy Polonii Tychy.

 

- Aleksandra Noras to kolejna zawodniczka wicemistrza Polski, którą udało nam się pozyskać z racji tego, iż wraca w rodzinne strony. Potrzebowaliśmy wzmocnić boki obrony, stąd decyzja o zakontraktowaniu Oli. Z kolei Wiktoria Nowak to utalentowana napastniczka, która równie dobrze radzi sobie na obu skrzydłach. Ma już za sobą występy w reprezentacji Polski U-17 i mamy nadzieję, że wciąż będzie się rozwijać i w przyszłości będzie stanowić o sile naszego zespołu – charakteryzuje nowe nabytki GKS-u Mariusz Polak, menedżer sekcji kobiet.

 

Ligową rywalizację żeńska GieKSa rozpocznie w ostatni weekend sierpnia. U siebie podopieczne Witolda Zająca zmierzą się 26 sierpnia z Rolnikiem B. Głogówek.

Z tej samej kategorii