W trybie nadzwyczajnym władze śląskiej piłki powiedzą Polonii „tak”?

Trzynastego lipca - na nadzwyczajnym posiedzeniu - zbierze się Zarząd Śląskiego ZPN-u, by rozpatrzyć wniosek Bytomskiego Sportu Sp. z o.o. dotyczący wyrażenia zgody na grę „nowej” Polonii Bytom w IV lidze śląskiej oraz - jeżeli takowa zgoda będzie - kwestię przydziału tej drużyny do jednej z dwóch grup.

Pilka nozna. Slaski Zwiazek Pilki Noznej. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze. 25.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Przypomnijmy, że KS Polonia Bytom SA wycofał się z rozgrywek III-ligowych (zespół spadł na ten szczebel z drugiej ligi), nie zgłosił się do wspomnianej IV ligi, zrezygnował też z gry w Pucharze Polski (Stal Stalowa Wola tym samym jest już w I rundzie).

Śląski ZPN - zgodnie z uchwałą zarządu PZPN-u z 2008 roku - ma prawo przyznać klubowi zgłaszającemu do rozgrywek drużynę seniorów (a to uczyniła spółka Bytomski Sport) miejsce w IV lidze, klasie okręgowej lub klasie A. Po decyzji władz Śląskiego ZPN-u „nowa” Polonia będzie musiała jeszcze uzyskać licencję na odpowiedni szczebel rozgrywkowy.

 

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Musashi Użytkownik anonimowy
~Musashi :
No photo~Musashi Użytkownik anonimowy
Dlaczego Polonia Bytom ma być uprzywilejowana? W polskim futbolu jest kilka bardziej zasłużonych klubów od niej. To może Widzewa, Polonię Warszawa PZPN wepchnie na siłę do ekstraklasy. Warta Poznań też była dwa razy mistrzem Polski, a Pogoń Lwów cztery razy. Przepisy należy restrykcyjnie przestrzegać, a nie szukać furtek. Za chwilę mecze na boisku nie będą ważne, bo jakiś kacyk PZPNowski uzna, że tej drużynie miejsce w 1, 2, 3 lidze się należy. Bez żartów.
9 lip 17 16:56 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Ryszard Lwie Serce Użytkownik anonimowy
~Ryszard Lwie Serce
No photo~Ryszard Lwie Serce Użytkownik anonimowy
do ~WP1912:
No photo~WP1912Użytkownik anonimowy
9 lip 17 09:30 użytkownik ~WP1912 napisał
Historia jest nieważna, a za zasługi należy się tylko miejsce na cmentarzu? Uważam, że należałoby Cię umieścić w Sevres jako wzorzec głupca.
Nie mam żadnych szans z tobą. Spójrz lepiej w lustro.
9 lip 17 16:36
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
~Korwin
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
do ~Kluby IV ligi:
No photo~Kluby IV ligiUżytkownik anonimowy
9 lip 17 13:34 użytkownik ~Kluby IV ligi napisał
Działacze ŚZPN! Jak nam zrobicie na złość i wstawicie Polonię do IV Ligi, to zrobimy wszystko, co w ludzkiej mocy, żeby was na kolejną kadencję do zarządu nie wybrano. Będziecie mieli u nas "przewalone" już do końca swoich dni!
Nawołujesz aby zaszantażować Panów z Francuskiej. Pewnie sobie nie zdajesz sprawy jaki oni mają bat na czwartoligowców . Panowie tylko nie podskakujcie bo w IV Lidze z 32 drużyn zrobi się 16 a w okręgówce zamiast 6 będą 4 grupy a te drużyny na pewno nie poprą was z wiadomych względów. Jeśli ktoś im zrobi kuku oni zrobią koło pióra jakimś 50 drużynom. Nowy zarząd nie wróci do starego ponieważ wszyscy z decydentów są zainteresowani aby nie było barażów o III Ligę . Jeśli była by jedna grupa IV Ligi to okręgówkę zmniejszono by do 4 grup aby uniknąć baraży o awans do IV Ligi. Paradoksalnie działacze mają w szachu czwartoligowców. Natomiast jeśli chodzi o Polonię . W związku są zainteresowani jak najszybszym "wypchnięciem" bytomian do III Ligi. Gdyby im kazano zaczynać od klasy B to co najmniej 4 lata mieli by kłopoty z kibicami i działaczami. Klub o potencjale znacznie wyższym niż kluby czwartoligowe to problem najpierw byłby dla przeciwników z B potem z A klasy następnie z okręgówki aż wreszcie czwartej ligi . Dla drużyn tych przed rozpoczęciem sezonu tracił by sens rywalizacji sportowej . Dlatego sprawę chcą załatwić a jeden sezon podobnie jak uczyniono 12 lat temu z GKS Katowice.
9 lip 17 15:57
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii