Animozje i niezdrowe emocje zamiast szacunku

Choć działacze Polonii Bytom prosili rywali oraz Śląski ZPN o przełożenie meczu w Gaszowicach ze względu na choroby i kontuzje, zaległe spotkanie dojedzie do skutku.

POLONIA BYTOM - WARTA POZNAN
 źródło: Pressfocus

Mecz, który pierwotnie miał się odbyć 30 września, zostanie rozegrany w sobotę o 13.30. IV-ligowy Dąb Gaszowice ostatecznie podejmie Polonię Bytom, choć goście zwrócili się do rywali, a także Śląskiego ZPN z prośbą o przełożenie spotkania, ale spotkała się ona z podwójną odmową. - Gramy, chociaż był moment, że zastanawialiśmy się, czy nie będziemy musieli oddać tego meczu walkowerem - mówi szkoleniowiec bytomian, Jacek Trzeciak.- W tym tygodniu nie miałem na treningach nawet ośmiu zawodników. Dopadły nas kontuzje, choroby, grypa jelitowa, a kilku nie trenowało na prośbę rodziców ze względu na próbne matury. Ostatecznie dokooptowałem dziewięciu 17-19-letnich chłopaków, by nie ośmieszać siebie i klubu brakiem zawodników na ławce rezerwowych.

 

Wściekłość i przykrość
Trener Polonii będzie miał do dyspozycji w porywach siedmiu zawodników z podstawowego składu. Na pewno zabraknie od dawna kontuzjowanego Marka Szyndrowskiego i chorych lub leczących urazy Michała Chrabąszcza, Michała Szala, Norberta Radkiewicza i Marcela Czypionki. Nie wiadomo czy zagra Szymon Wojtkowiak, osłabiony antybiotykami. W piątek pojawił się na zajęciach, ale po 20 minutach zszedł z boiska. - Czy jestem zły na odmowę? Jestem wręcz wściekły! - nie ukrywa Jacek Trzeciak. - Trudno mi o tym mówić, bo zostanę posądzony, że się tłumaczę, ale chcieliśmy uczciwie - przynajmniej ja - załatwić przełożenie meczu. Zatelefonowałem do prezesa Dębu Jacka Wiedenki z informacją o naszych kłopotach i z prośbą o zrozumienie, ale usłyszałem, że na przełożenie meczu nie zgodził się Zdzisław Marszolik, a poza tym zarząd Dębu został kiedyś źle potraktowany przez nasz zarząd, więc grać musimy. Zamiast zostać potraktowanym po ludzku, ze zrozumieniem, to ktoś próbuje wykorzystać naszego pecha. Czyli mamy się wzajemnie kopać na poziomie IV ligi? Dlatego raz jeszcze powiem od siebie - jest mi przykro, że sport, piłka - zamiast nas łączyć, nawiązywać wzajemny i klubowy szacunek - wywołuje niezdrowe emocje, rodzi animozje. Uważam, że to niepotrzebne, ale są rzeczy, na które niestety nie mamy wpływu.

 

Bez publiczności
Dodajmy, że spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. - Nie mamy warunków do przyjęcia kibiców z Bytomia, a poza tym musieliśmy się dostosować do decyzji policji, która obawiała się bijatyki kibiców ROW-Rybnik, którzy mają do nas niedaleko, ze zwaśnionymi z nimi fanami Polonii - tłumaczył na naszych łamach wiceprezes Dębu, [Wojciech Kubek], zaś oficjalna strona gaszowickiego klubu informowała: „Z przykrością informujemy, iż ze względów bezpieczeństwa, na sobotni mecz nie będzie możliwości wejścia. Wszystkie boczne ulice będą zablokowane, żaden kibic nie będzie mógł wejść na obiekt, a także poza plac parkingowy. W zaistniałej sytuacji, prosimy wszystkich kibiców o wyrozumiałość".
Z informacji, jakie do nas dotarły wynikało, że bytomscy kibice - mimo wszystko - zastanawiali się nad wyjazdem do Gaszowic...

 

Komentarze (17)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Mały John Użytkownik anonimowy
~Mały John :
No photo~Mały John Użytkownik anonimowy
Panie Jacku, ma pan krótką pamięć. A jak Bełk musiał grać w Bytomiu jako gospodarz, bo się zgodziliście się, by to Polonia była gospodarzem, to wtedy milczał pan jak grób i nie protestował, że to nie fair. Wybiórcza moralność. Więc niech pan się lepiej już przymknie.
25 lis 17 08:47 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~anty poloniaUżytkownik anonimowy
~anty polonia
No photo~anty poloniaUżytkownik anonimowy
do ~Mały John :
No photo~Mały John Użytkownik anonimowy
25 lis 17 08:47 użytkownik ~Mały John napisał
Panie Jacku, ma pan krótką pamięć. A jak Bełk musiał grać w Bytomiu jako gospodarz, bo się zgodziliście się, by to Polonia była gospodarzem, to wtedy milczał pan jak grób i nie protestował, że to nie fair. Wybiórcza moralność. Więc niech pan się lepiej ju
Do kogo te żale panie Trzeciak? Nikt nie będzie klękał na kolana przed "wielką polonią Bytom", bo nie ma kilku zawodników. Z takim budżetem powinien pan mieć 30 wartościowych piłkarzy! A poza tym samemu trzeba być fair play a potem wymagać od innych. Powinien wam Dąb dowalić i wybić awans z głowy, czego mu szczerze życzę!
25 lis 17 10:29 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~yncUżytkownik anonimowy
~ync :
No photo~yncUżytkownik anonimowy
Jacek "wzór uczciwości" Trzeciak? Odbył się jakiś wakacyjny trening zdolnej młodzieży, za który wystawiłeś fakturę i wziąłeś 40 tysięcy z bytomskiego OSIR-u?
Podobno dobro twojej ukochanej Polonii jest najważniejsze, dlatego wyceniasz je na 12 tysięcy wypłaty miesięcznie?
Co najmniej 4-6 tysięcy można by spożytkować inaczej.
25 lis 17 10:21 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii