Skręcona koncepcja defensywy w Polonii Łaziska Górne

Krystian Odrobinski

W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Krystian Odrobiński narzekał, że nie ma stopera z prawdziwego zdarzenia. Gdy wydawało się, że trener Polonii Łaziska Górne znalazł dwóch solidnych defensorów, ci odnieśli kontuzje i na dłużej wypadają z gry.

Brak rasowego środkowego obrońcy doskwierał Polonii przez całą wiosnę. Krystian Odrobiński, który objął zespół z Łazisk, zimą długo szukał odpowiednich rozwiązań. Wcześniej defensywą zespołu kierował Marek Mazur, ale wiosną odszedł do Decoru Bełk, a obecnie gra w Fortunie Wyry.
Latem udało się pozyskać Kamila Uniejewskiego z MKS-u Lędziny, a na jego partnera trener Odrobiński przekwalifikował Mateusza Kruka. - Na nich chciałem oprzeć całą grę obronną - przyznaje szkoleniowiec IV-ligowca. Plan posypał się jednak w 3. kolejce. Już w 7 minucie meczu z Myszkowem Kruk skręcił staw skokowy. - Co prawda pograł jeszcze chwilę, ale ból był tak silny, że musiał zejść z boiska - mówi Odrobiński. Poważniejszej kontuzji nabawił się jednak Uniejewski, który w drugiej połowie skręcił staw kolanowy. - Rozmawiałem z nim dzień po meczu. W kolanie zebrał się płyn, mocno napuchło i bolało. Nie wyglądało to dobrze - martwi się szkoleniowiec Polonii.
Szczegółowe diagnozy urazów obu defensorów mają być znane wkrótce, ale już wiadomo, że grę defensywną Polonii trzeba będzie przeprojektować. - Mateusz będzie pauzował minimum 3-4 tygodnie. Kamil z kolei w tej rundzie już nie wybiegnie na boisko - mówi ze smutkiem trener Polonii.
Polonia, mimo straty dwóch zawodników, sięgnęła po pierwsze punty w sezonie. Po bramkach Artura Moronia i Dawida Frąckowiaka wygrała z Myszkowem 2:1, tracąc gola w 80 minucie z karnego (Piotr Andrzejewski). - Zwycięstwo nas ucieszyło, ale przesłonił je problem z obrońcami. Chciałem stawiać na Kruka i Uniejewskiego, a teraz ich nie mam, więc - tak jak wiosną - będę „szył” i kombinował - kończy Krystian Odrobiński. Dziś jego drużynę czeka wyjazdowy mecz z Gwarkiem Ornontowice. Derby powiatu mikołowskiego rozpoczną się o 16.00.