Bytomska architektura awansu

Niespełna trzy tygodnie pozostały Jackowi Trzeciakowi na zbudowanie „od zera” drużyny, która - jak oczekują działacze - powalczyć ma o III ligę.

POLONIA BYTOM - WARTA POZNAN
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

180 minut na murawie - no, może 165, bo pierwsze spotkanie zostało przerwane na kwadrans przed końcem z powodu oberwania chmury - w ciągu niewiele ponad 24 godzin, do tego ledwie w szesnastoosobowym zestawie ludzkim: dla podopiecznych [Jacka Trzeciaka] to był bardzo intensywny weekend. W sobotę zagrali z VSG Altglienicke (0:1), czyli beniaminkiem Regionalligi (czwarty poziom rozgrywkowy), w niedzielę bezbramkowo zremisowali z występującym na tym samym szczeblu TSG Neustrelitz. We wtorek zagrają znów: z A-klasowym Rozbarkiem.

 

Ilość i jakość
Pracowitości bytomian trudno się jednak dziwić: w ciągu pięciu tygodni nowy trener zespołu Bytomskiego Sportu (czyli klubu odwołującego się do tradycji Polonii Bytom) musi poskładać ekipę nie tylko grającą wśród czwartoligowców, ale i nadającą tym rozgrywkom ton. W każdym razie życzenie klubowych włodarzy jest jasne: „awans”. - Mnie osobiście tego celu nikt nie postawił - nie kryje szkoleniowiec drużyny z Olimpijskiej. Na tym etapie to zresztą... dość oczywiste; choć udało się już „poskładać” ekipę ilościowo (w pierwszych pourlopowych zajęciach uczestniczyło... czterech zawodników), z jakością wciąż jest problem. - Bezwarunkowo wzmocnić musimy środek pola - zaznacza Trzeciak.

 

Doświadczeni i „do obróbki”
Do każdej formacji zresztą przydałyby się uzupełnienia, a raczej - wzmocnienia. Bo owa kilkunastoosobowa grupa to mieszanka rutyny z młodością. Marcin Lachowski, Marek Szyndrowski, Krzysztof Markowski, Michał Chrabąszcz, Wojciech Mróz, Michał Szal, Norbert Radkiewicz, Arkadiusz Kowalczyk, do tego 40-letni Marcin Suchański między słupkami w roli grającego trenera bramkarzy (ostatnio „łapał” w okręgówce, w Unii Świerklaniec) - niby solidny trzon jest. Pamiętać jednak trzeba, że na przykład Mróz po zabiegu czyszczenia stawu skokowego, czy Kowalczyk po pobycie w szpitalu - nie grali w piłkę przez kilka ostatnich miesięcy. A Szala - kontuzjowanego od kilku dni - zabrakło na wspomnianym na wstępie „niemieckim tournee”. Była za to grupka nastoletnich jeszcze wychowanków akademii Polonii Bytom, uzupełniona równie młodym Szymonem Ignackiem z Unii Racibórz. - Z tą młodzieżą świetnie się współpracuje; to chłopcy chętni do pracy. Ale jeszcze dwóch ogranych zawodników z pewnością by się przydało - dodaje trener Trzeciak.

 

„Sami swoi”
Kandydatów „ma na oku”, ale... niełatwo dziś namówić niektórych do gry przy Olimpijskiej. Raz - że to tylko czwarta liga; dwa - nazwa „Polonia Bytom” nie najlepiej kojarzy się w samym środowisku piłkarzy. - Będą te uzupełnienia czy nie będą - tego nie wiem. Wiem natomiast, że na pewno chcę budować zespół z ludzi, którzy nawet w najtrudniejszych chwilach pozostaną polonistami - zapowiada szkoleniowiec. On sam do takiego grona należy, z tej filozofii wypływa też wspomniana spora grupa wychowanków, trenujących pod jego okiem. No i... skład sztabu szkoleniowego, który - poza nim - tworzą wspomniany Marcin Suchański oraz Aleksander Mużyłowski.

 

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~refereeUżytkownik anonimowy
~referee
No photo~refereeUżytkownik anonimowy
do ~AREK:
No photo~AREKUżytkownik anonimowy
26 lip 17 13:32 użytkownik ~AREK napisał
POLONIA BYTOM CAŁY CZAS ISTNIEJE KUMASZ? I BĘDZIE SPŁACAĆ DŁUGI, NOWY TWÓR "BYTOMSKI SPORT" ZOSTAŁ STWORZONY PO TO ABY FIFA POLONII NIE DAŁA KOLEJNYCH MINUSOWYCH PUNKTÓW! POZNIEJ KIEDY FIFA BEDZIE MOGŁA CMOKNĄĆ POLONIE W PUPE POLONIA BYTOM I BYTOMSKI SPOR
miejsce nowych tworów jest w B-klasie, tak jak zaczął ZAWISZA Bydgoszcz, a nie bez honoru z wirtualnym budżetem II-ligowym startować w IV-lidze.... Ludzie bez-Honoru i tyle w tym temacie
27 lip 17 07:22 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AREKUżytkownik anonimowy
~AREK
No photo~AREKUżytkownik anonimowy
do ~referee:
No photo~refereeUżytkownik anonimowy
26 lip 17 08:19 użytkownik ~referee napisał
przecież nie ma już w KRS takiego podmiotu jak POLONIA Bytom... to na jakiej podstawie BYTOMSKI SPORT ma spłacać zobowiązania ...???
POLONIA BYTOM CAŁY CZAS ISTNIEJE KUMASZ? I BĘDZIE SPŁACAĆ DŁUGI, NOWY TWÓR "BYTOMSKI SPORT" ZOSTAŁ STWORZONY PO TO ABY FIFA POLONII NIE DAŁA KOLEJNYCH MINUSOWYCH PUNKTÓW! POZNIEJ KIEDY FIFA BEDZIE MOGŁA CMOKNĄĆ POLONIE W PUPE POLONIA BYTOM I BYTOMSKI SPORT SIĘ POŁĄCZĄ I TAK POWSTANIE NOWA/STARA POLONIA BYTOM. TAKI PRZYNAJMNIEJ JEST PLAN BARTYLI I SPÓŁKI A JAK BEDZIE NIE WIADOMO.
26 lip 17 13:32 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~refereeUżytkownik anonimowy
~referee
No photo~refereeUżytkownik anonimowy
do ~eneduerikefabe:
No photo~eneduerikefabeUżytkownik anonimowy
25 lip 17 15:14 użytkownik ~eneduerikefabe napisał
Bartyla zniszczyl Polonie gdyby placil pilkarzom to na slowo Polonia Bytom od razu by do nas lecieli a ze juz wszyscy wiedza za kasa jest tylko na kontrakcie to sobie daruja, jestem ciekaw jak bedzie teraz, nowy twor,bez dlugow na czysto, ciekawe ile potr
przecież nie ma już w KRS takiego podmiotu jak POLONIA Bytom... to na jakiej podstawie BYTOMSKI SPORT ma spłacać zobowiązania ...???
26 lip 17 08:19
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii