Polonia Bytom uratowana!

Nie dojdzie do likwidacji spółki Bytomski Sport, którą powołano w 2014 roku, w celu budowy kompleksu sportowego przy ul. Olimpijskiej.

POLONIA BYTOM - WARTA POZNAN
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Tak, stosunkiem głosów 16:3, zadecydowali radni na wczorajszej sesji. - Dzisiejszy dzień pokazał, że warto wierzyć i marzyć. Trzeba być konsekwentnym, cierpliwym, zdeterminowanym - cieszył się prezydent Bytomia Damian Bartyla i dziękował licznie przybyłym pod urząd miasta kibicom Polonii, którzy swoim uporem wymusili zmianę piątkowej decyzji. Przypomnijmy, że wtedy nie zgodzono się na wycofanie uchwały podjętej pod koniec ubiegłego roku, mimo że prezydent i jego ludzie przekonywali, iż Bytomski Sport nie może zostać zlikwidowany, ponieważ Ośrodek Sportu i Rekreacji nie będzie mógł uzyskać zwrotu podatku VAT kosztów budowy kompleksu sportowego, a Śląski ZPN nie da nowemu podmiotowi licencji na grę w IV lidze i blisko stuletnia Polonia będzie musiała zaczynać od B-klasy. Te argumenty nie przekonały radnych, którzy w napiętej, gorącej atmosferze przegłosowali odesłanie projektu uchwały w sprawie odstąpienia od likwidacji Bytomskiego Sportu do projektodawcy.

 

W poniedziałek było już dużo spokojniej, bardziej merytorycznie. Dominował rozsądek i chęć uratowania Polonii.- Spółka żyje, nie zostanie zlikwidowana! To sukces nas wszystkich - oddychał z ulgą prezes Polonii, Krzysztof Bochnia. - Bardzo dziękuję radnym za przegłosowanie uchwały ratującej klub. Do 25 stycznia będziemy chcieli się związać ofertą na budowę stadionu.

 

Ciszył się także trener polonistów Jacek Trzeciak, który w piątek został zaatakowany przez opozycję. Na szczęście po weekendzie już nikt nie miał do niego pretensji. - Ludzie potrafią się dogadać. Nie są z natury źli, tylko dobrzy. Można mieć inne zdanie, ale trzeba mieć szacunek do drugiego człowieka. Jestem niepoprawnym optymistą, dlatego wierzyłem, że Polonia zostanie uratowana. My nie jesteśmy politykami, tylko sportowcami. Ze zdwojoną energią bierzemy się do pracy i przygotowujemy do wiosennych zmagań. Nasz cel się nie zmienił. Dalej stawiamy fundamenty pod budowę silnej Polonii.

 

Komentarze (23)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Blau:
No photo~BlauUżytkownik anonimowy
23 sty 13:20 użytkownik ~Blau napisał
Ruch obecnie pozbył sie ponad 20mln długu zostało niecale 20 rozłożone na 10 lat w ratach. Różnica między Ruchem , a Górnikiem jest tak, że miasto nie musiało przejmowac w całości klubu by nie zniknął z mapy Polski u Was już brakowalo tlenu bo byliscie po
Znajdź różnice :

Górnik Zabrze...
- Właściciel : miasto Zabrze (większościowy udziałowiec)
- Dług Malejący, Spłacany dzięki POŻYCZONYM przez miasto obligacjom i które klub sam systematycznie, regularnie i zgodnie z umową SPŁACA sam za siebie.

Ruch Chorzów....
- Właściciel - Paterman & Kurczyk (większościowi prywatni udziałowcy) + miasto Chorzów (mniejszościowy wł.)
- Dług Narastający i NIE spłacany pomimo POŻYCZONYCH a wręcz Wyłudzonych dodatkowych miejskich pieniędzy które miastu NIE SĄ SPŁACANE - Co gorsza... Miasto które udzieliło finansowego wsparcia obecnie zostało przymuszone do przejmowania kolejnych akcji klubu i zmuszane jest do wykładania kolejnych milionów z miejskiej kasy na klub który w 80% należy do prywatnych właścicieli !!!!!!
23 sty 20:09 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Nie bawcie dorosłych ludzi takimi bajeczkami.
Spójrzcie na możliwości finansowe miasta Łodzi - 2-go najliczniejszego miasta w Polsce i sprawdźcie sobie zajmowaną pozycję ŁKS-u i Widzewa który z 16,5 tyś frekwencją powinien się sam finansować. GDZIE SĄ ?
Jak Polonia z tym co ma a raczej z tym co zaoferuje jej mały, biedny Bytom osiągnie i zajmie ich dotychczasowe miejsce gdzieś pomiędzy 3 a może nawet 2 ligą to już będzie dobra i wówczas sam nazwę ją że jest wielka. Tylko co to za wielkość klubu z 3-go czy 4-go poziomu rozgrywkowego ? Pamiętajmy że Bytom też ma i to nie 2 ale aż 3 kluby z samą piłką nożną do utrzymania na swoim garnuszku. Pozdro dla kibiców wszystkich bytomskich klubów. Szombierki i Cidry, Wy też walczcie z urzędasami też o swoje.
23 sty 11:26 | ocena:60%
Liczba głosów:20
60%
40%
| odpowiedzi: 10
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~GKSz:
No photo~GKSzUżytkownik anonimowy
23 sty 21:14 użytkownik ~GKSz napisał
Szombierki nie utrzymuje miasto sami kombinują żeby się utrzymać i to jak na razie im wychodzi a jak by mieli liczyć na miasto to by ich dawno już nie było wszystkie pieniądze blokuje Bartyla co mają iść na Szombierki chyba że strachu przed nami że dajemy
Oby Wam się wiodło jak najlepiej a pomoc miasta też się Szombierkom należy jak psu micha. Wam jako strichte śląski -
górniczy klub ta pomoc się bardziej należy nich Polonii założonej przez wiadomo kogo. Niech im pomaga jakiś Wowa ze Lwowa - co to, przecież Bytom to nie ich miasto, tak samo jak ci ich gliwiccy druzja z piasta.
23 sty 22:50 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii