Damian Bartyla: Chcemy skorzystać z przetartej ścieżki

Po rezygnacji gry w III lidze i zmianach organizacyjno-prawnych, Polonia Bytom stara się o grę w czwartej lidze. Prezydent Bytomia, wieloletni szef Polonii Bytom jest optymistą.

POLONIA RUCH
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W której klasie rozgrywkowej nowy sezon rozpoczną piłkarze Polonii?
Damian BARTYLA: - Chcemy zagrać w IV lidze. Bardzo nas dotknęły minusowe punkty, które naszym zdaniem wpłynęły na postawę piłkarzy i w konsekwencji spadek z II ligi. Z werdyktem FIFA się nie zgadzamy, bo zasądzono Polonii zobowiązania za okres, w którym piłkarze Karalić i Milenković grali już w innych klubach. Ale ówczesne władze Polonii nie złożyły odwołania i werdykt stał się prawomocny, grożą nam kolejne minusowe punkty, jeżeli chcielibyśmy grać w III lidze. Ale Polonia nie zniknie ze sportowej mapy kraju. Mamy koncepcję - chcemy długi spłacić w perspektywie roku, jest to realne. Jednym z elementów tej strategii jest rozpoczęcie od IV ligi.

Jakie widzi pan szanse na przychylną decyzję Śląskiego ZPN?
Damian BARTYLA: - Wierzę, że znajdzie się dobre rozwiązanie. Pod względem stadionu przeszkód nie widzę, skoro spełnialiśmy warunki na II ligę. W innych kwestiach –jestem w kontakcie z panem prezesem Henrykiem Kulą, ale wybieram się na rozmowę z nim, zarządem Śląskiego ZPN i członkami Komisji Licencyjnej. Dochodzą mnie różne słuchy, dlatego chciałbym usłyszeć osobiście, jakie są wymagania i oczekiwania – także ze strony władz miasta – żeby Polonia wystartowała od IV ligi.

Pod jaką nazwą - Bytomskiego Sportu...?
Damian BARTYLA: - To pytanie o stronę formalną, czy dotychczasowa spółka mogłaby użyczyć nowemu podmiotowi nazwy, prawa do godła Polonii, itp. Muszą się wypowiedzieć prawnicy, także ze strony Śląskiego ZPN. W Polsce było jednak wiele przypadków, w których kluby - choć zmieniały formę prawną - występowały pod starą nazwą, jak GKS Katowice, ŁKS, czy Widzew Łódź. Jeżeli taką ścieżkę udało się znajdować dla nich, to wierzę, że także tak zasłużony klub jak Polonia będzie mógł zagrać w IV lidze, a nie rozpoczynać od klasy B.

Komisja Licencyjna Śląskiego ZPN zbiera się w środę - czego się spodziewacie?
Damian BARTYLA: - Czekamy na warunki, jakie musi wypełnić spółka Bytomski Sport. Myślę, że wtedy zostanie zwołane specjalne posiedzenie zarządu Śląskiego ZPN, który podejmie decyzję ostateczną.

Pewne jest więc na razie tylko to, że trenerem zespołu znów będzie Jacek Trzeciak...
Damian BARTYLA: - Jacek wraca, myślę, że to dobra decyzja. Zawsze był zaangażowany emocjonalnie w Polonię. Wierzę, że w tym trudnym okresie zrobi wszystko, żeby zespół awansował w hierarchii i w następnych latach wrócił na należne mu miejsce. Dobrze by było, by awansom sportowym towarzyszyła modernizacja stadionu i bazy. Wierzę, że radni podejmą uchwałę, która pozwoli rozpocząć modernizację stadionu, a w dalszej kolejności budowę kompleksu sportowego.

 

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~BytomUżytkownik anonimowy
~Bytom :
No photo~BytomUżytkownik anonimowy
znowu ta sama gadka.. od kilku lat ta sama gadka,..rozwaliles łuk na stadionie i to wszystko a caly stadion sie sypie...
5 lip 17 11:51 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Tak:
No photo~TakUżytkownik anonimowy
5 lip 17 12:56 użytkownik ~Tak napisał
Tylko Polonia Bytom Królowa Śląska
Raczej królowa ze Lwowa, Królem lwowskim jest Piast :)))
5 lip 17 13:53 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndrewUżytkownik anonimowy
~Andrew :
No photo~AndrewUżytkownik anonimowy
Damianek a kto zaplaci te dlugi ? Najlepiej narobic dlugow i uciec ! Typowe gorolskie zachowanie !
5 lip 17 21:57 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii