Wszyscy chcą ich bić

Jarosław Kupis specjalnie nie przejmuje się słabszym startem swojego zespołu, bo wprowadza nowy system gry. W niedzielę z kolei odwiedzi znajome kąty.

Jarosław Kupis
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Na konfrontacje z najlepszą drużyną II grupy IV ligi śląskiej ubiegłego sezonu rywale mobilizują się podwójnie, kierując się starą sportową zasadą - bij mistrza. - To prawda. Nasi przeciwnicy nie kładą się na boisku, chcąc koniecznie zaprezentować się z jak najlepszej strony - potwierdza trener Decoru, Jarosław Kupis. Może więc to jest główny powód słabszego niż oczekiwano początku rozgrywek. Na inaugurację drużyna z Bełku zremisowała z Dębem Gaszowice 2:2, a następnie ulegli Beskidowi Skoczów 1:3. Szkoleniowiec zastrzega jednak, że wyniki o postawie zespołu nie mówią wszystkiego. - W tych meczach nie graliśmy źle. Brakowało nam jedynie wykończenia akcji. W obu spotkaniach mieliśmy multum sytuacji, szczególnie w Skoczowie. Brak skuteczności bolał, ale ciężko pracujemy nad jej poprawą - podkreśla trener Kupis.
Przełamanie przyszło w Goczałkowicach. Decor wygrał z tamtejszym beniaminkiem 4:1, a na miano najlepszego zawodnika spotkania zapracował niezawodny Piotr Bysiec. Snajper ekipy z Bełku strzelił 2 gole i zaliczył asystę. Długo jednak utrzymywał się remis 1:1, a goście szalę zwycięstwa przechylili dopiero w końcówce. - Ten wynik nie mówi dużo o naszej grze, ale zmieniamy jej system. To wymaga pracy i konsekwencji. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie dla nas przełamaniem - dodaje szkoleniowiec Decoru.
Co ciekawe, kierownik drużyny IV-ligowca protokole meczowym wspomnianego Byśca zawsze wpisuje w drugiej rubryce, zaraz po bramkarzu. Zapewnia, że to nie dla „zmyłki”. - Piotrka wszyscy już w tej lidze znają i jest bardzo ważnym ogniwem zespołu. Poza tym, tak mi jest po prostu wygodniej - uśmiecha się Mieczysław Murawski.
W niedzielę drużynę Decoru czeka kolejny poważny sprawdzian. Jego rywalem będzie Bytomski Sport. Zgodnie z terminarzem, mecz miał się odbyć w sobotę w Bełku, ale - ze względów bezpieczeństwa - nie zgodziła się na to policja i do spotkania dojdzie w niedzielę o 16.00 w Bytomiu. Honory gospodarza pełnić będą jednak bełczanie. - Postawiono nas przed faktem dokonanym - albo gramy w Bytomiu, albo to spotkanie oddajemy walkowerem. Szkoda, że tego typu zmiany dyktują kibice... - wzdycha kierownik Decoru, a trener Jarosław Kupis zaliczy podróż sentymentalną. Przed 11 laty był bowiem zawodnikiem II-ligowej Polonii (13 meczów, 1 gol), partnerując m.in. Jackowi Trzeciakowi, obecnemu szkoleniowcowi bytomian.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~przeciwnik przekretowUżytkownik anonimowy
~przeciwnik przekretow
No photo~przeciwnik przekretowUżytkownik anonimowy
do ~kibic:
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
4 wrz 17 17:46 użytkownik ~kibic napisał
przeczytalem i dalej nie rozumie dlaczego by mieli dostac walkower sektor gosci mają! a co do puloni to nic o niej nie pisalem bo juz nie istnieje chwala Bogu!
No właśnie Polonii już nie ma a jej kibice chyba żyją w jakimś matrixie. Jeśli polonia dalej istnieje to spłacać długi. Mecze drużyny powinny rozgrywać na własnych boiskach z zaznaczeniem że jeśli kibole poloni zrobią burdy to koniec tego dziwnego tworu raz na zawsze, i zaczynać jak każda normalna drużyna od najniższej klasy rozgrywkowej. Chwała dla drużyny z bełku za wygraną pomimo przeciwności. Mam nadzieje że następne drużyny też zabiorą im punkty. Nie dla przekrętów...
4 wrz 17 20:33 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kula do dymisjiUżytkownik anonimowy
~Kula do dymisji :
No photo~Kula do dymisjiUżytkownik anonimowy
To jeden wielki przekret Kuli i jego mafi, nie licza sie z malymi klubami ktore ich utrzymuja. Kryja bytomskie przekręty i plajtujace molochy takie jak Polonia, dopuszczając do gry w 4 lidze. Polonia powinni zaczynać od B klasy.
4 wrz 17 13:46 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
albo gracie w Bytomiu albo odajecie mecz walkowerem?- z jakiego powodu walkower? moze mi to ktos wyjasnić?. czyzby Bytomski SPORT po trupach chce awansowac do 3 ligi? wstyd!
3 wrz 17 18:42 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii