W Gaszowicach z Polonią Bytom bez kibiców

Nie mamy warunków do przyjęcia kibiców z Bytomia, a poza tym musieliśmy się dostosować do decyzji policji. Obawiała się ona bijatyki kibiców ROW-u Rybnik, którzy mają do nas niedaleko, ze zwaśnionymi z nimi fanami Polonii - powiedział wiceprezes IV-ligowca z Gaszowic, Wojciech Kubek, tłumacząc decyzję o zamknięciu trybun na zaplanowany na najbliższą sobotę (13.30) mecz.

Gornik Zabrze - Korona Kielce
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Do wczoraj nie było pewne, czy do zaległego spotkania w ramach 8. kolejki dojdzie, ale wszystko wskazuje na to, że zespoły wybiegną na boisko. Pierwotnie beniaminek miał podjąć niebiesko-czerwonych 30 września, ale zgody na to nie wyraziła policja. Działacze Dębu zaproponowali więc przeniesienie meczu do Bytomia. - Warunki zaproponowane przez rywali były jednak nie do zaakceptowania, więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu - tłumaczy wiceprezes Kubek. - To było dziwne zachowanie, bo do gry w IV lidze zostali dopuszczeni warunkowo i mieli dogadywać się z przeciwnikami, szukać kompromisowych rozwiązań, ale z nami go nie znaleźli. To już jednak historia, ale chcielibyśmy, aby rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i na boisku, a nie przy zielonym stoliku.

 

Drużyna z Gaszowic w tabeli grupy II zajmuje obecnie 7. miejsce, z dorobkiem 21 punktów, ale - poza meczem z Polonią - ma jeszcze w pamięci konfrontację z Unią Racibórz, do której dojdzie w przyszłym roku. - Mamy ambicje być jak najwyżej, a w kolejnych sezonach stać się znaczącą ekipą, jak dziś są chociażby Radziechowy. Trenujemy trzy razy w tygodniu, wszyscy zawodnicy pracują lub się uczą, ale tylko dwie porażki pozwalają nam z optymizmem patrzeć na dalszą część sezonu. Mamy sponsora strategicznego, kilku mniejszych oraz liczną - jak na malutką gminę - rzeszę kibiców, których na wyjazdach bywa czasem więcej niż miejscowych - podkreśla na koniec Wojciech Kubek.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
~czytelnik :
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
Panie redaktorze Cieńciala prosze o sprostowanie tytulu!- niema w 4lidze slaskiejgr2 takiego czegos jak polonia Bytom owszem bylo takie cos w ubieglym sezonie ale wylecialo z hukiem z 2ligi i zeby nie placic swoich wielomilionowych zobowiazan oglosilo upadlosc!
23 lis 17 14:08 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kakiUżytkownik anonimowy
~kaki :
No photo~kakiUżytkownik anonimowy
to jest jeszcze polonia bytom? silesia miechowicee chyba
23 lis 17 12:36 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PewneUżytkownik anonimowy
~Pewne :
No photo~PewneUżytkownik anonimowy
W przypadku zadymy w Gaszowicach i walk z Policja to bedzie koniec Polonii, ich ostatni wyjazd. Potem juz tylko do Opola beda jezdzili, bo z ligi beda wykluczeni.
24 lis 17 09:51 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii