Zmiana trenera w Beskidzie Skoczów

Mirosław Szymura nie jest już trenerem występującego w grupie II Haiz IV ligi śląskiej, Beskidu Skoczów. Ostatnim meczem szkoleniowca, który awansował z Beskidem do IV ligi i potem go w niej utrzymał, było spotkanie z rezerwami GKS-u Tychy, zakończone dotkliwą porażką 0:5. Na półmetku rozgrywek zespół ze Skoczowa zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce, z dorobkiem zaledwie 15 punktów.

Piłka w bramce
 fot. Michał Stańczyk  /  źródło: Cyfrasport

Następcą Szymury został 38-letni Piotr Zmarzły. Nowy szkoleniowiec Beskidu w przeszłości był zawodnikiem Energetyka Rybnik, Piasta Leszczyny, Silesii Lubomia, Górnika Czerwionka i Krupińskiego Suszec. Od 30 sierpnia 2016 roku pracował w Pniówku Pawłowice, gdzie ostatnio pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych i trenera występujących w B-klasie rezerw klubu.
Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze ze Skoczowa rozpoczną 8 stycznia. W okresie przygotowawczym zaplanowano osiem gier kontrolnych. Sparingpartnerami Beskidu będą: Pniówek 74 Pawłowice (20.01), Wisła Ustronianka (26.01), Cukrownik Chybie (3.02), Koszarawa Żywiec (10.02), LKS Łąka (17.02), TJ Slovan Skalite (25.02), APN Odra spółka z o.o. (10.03).

 

Więcej na temat:piłka nożna
Z tej samej kategorii