Robert Demjan blisko kontraktu z Widzewem Łódź?

Coraz głośniej o tym, że wicelider III ligi (I grupa) jest zdecydowany na podpisanie kontraktu z byłym królem strzelców ekstraklasy.

Robert Demjan
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Robert Demjan znany jest kibicom piłki nożnej. Swoje najlepsze chwile przeżył w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Gdy klub występował w ekstraklasie, w sezonie 2012/2013, pochodzący ze Słowacji snajper, zdobył koronę króla strzelców. Jesień 35-letni napastnik spędził w czwartoligowym zespole słowackim FK Iskra Borcice.

Teraz doświadczony piłkarz jest bliski podpisania kontraktu z Widzewem Łódź. Ma to nastąpić po przejściu badań medycznych. Gorącym zwolennikiem związania się Widzewa umową z Demjanem jest trener klubu, Franciszek Smuda. - Taki piłkarz jak Demjan na pewno nam się przyda. Tworzymy drużynę, która ma być mieszanką młodości z doświadczeniem. A on pasuje do naszej koncepcji. Z jego umiejętnościami i rutyną nasza siła ofensywna poszłaby znacząco w górę. Negocjacje trwają, zobaczymy, jak się zakończą, ale jestem optymistą. Liczę, że wiosną będziemy mieć Demjana u siebie - powiedział szkoleniowiec stronie sport.pl.

Widzew Łódź jesień zakończył w I grupie III ligi na drugiej pozycji, mając o dwa punkty mniej od lidera, Sokoła Aleksandrów Łódzki. Awansem do II ligi premiowana jest drużyna z pierwszego miejsca.

Determinacja do wywalczenia awansu pojawiła się w lipcu, gdy większościowym udziałowcem Widzewa Łódź został duży polski developer firma Murapol. Nowy właściciel zobowiązał się do zainwestowania sporych pieniędzy, ale pierwszy okres współpracy jest określany rokiem przejściowym. Gwarantem podniesienia poziomu sportowego klubu ma być Franciszek Smuda, który w sierpniu zasiadł na ławie trenerskiej. Teraz doświadczony szkoleniowiec zaczyna budować zespół, który da awans, a pierwszym transferem okienka zimowego ma być kontrakt Roberta Demjana. Według portalu transfermarkt.pl wartość rynkowa Demjana to kwota ok. 150 tys. euro.

 

 

Z tej samej kategorii