Trudna misja nowego szkoleniowca Szczakowianki Jaworzno

Czwartoligowiec z Jaworzna zdecydował się na zmianę trenera. Nowym sternikiem zespołu został Szymon Stawowy. Ma uratować drużynę przed degradacją.

Szymon Stawowy
 fot. szczakowianka.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Nowy szkoleniowiec zastąpił Andrzeja Sermaka. Niespełna 40-letni trener został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec ekipy Jaworznickich Drwali. Szymon Stawowy, w przeszłości solidny środkowy obrońca, jako trener prowadził m.in. IV-ligową Iskrę Pszczyna. Podczas pracy w Iskrze blisko współpracował z Mirosławem Dreszerem i Janem Furlepą. W 2010 roku z LKS-em Studzienice wywalczył awans do A klasy. Ostatnio związany był z grającym z bielskiej okręgówce Maksymilianem Cisiec a jesienią prowadził w kilku meczach inną ekipę z tej samej ligi – Skałkę Żabnica. Szymon Stawowy ma też doświadczenie jako działacz sportowy. Jako prezes pracował na rzecz klubu z ZINA Klasy okręgowej – LKS-u Sokół Wola.

 

W piątek nowy trener Szczakowianki spotkał się w siedzibie klubu z piłkarzami. W przyszłym tygodniu Biało-Czerwoni rozpoczynają intensywne treningi i przygotowania do sezonu ligowego. Jaworznianie w planie mają rozegranie kilku spotkań kontrolnych. Zajęcia odbywać się będą na obiektach w Jaworznie oraz na sztucznej nawierzchni w pobliskim Chełmku. Trener zamierza sprowadzić do klubu kilka nowych zawodników, którzy mieliby podnieść na wiosnę jakość drużyny.

 

Działacze klubu stawiają przed nowym trenerem konkretny cel – utrzymanie drużyny w Haiz IV lidze. Szczakowianka po rundzie jesiennej z zaledwie 6 punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w I grupie Haiz IV ligi.

 

Z tej samej kategorii