Zima na karku, a oni jeszcze trenują...

Chociaż HAIZ IV liga śląska rundę jesienną zakończyła 19 listopada, piłkarze raciborskiej Unii jeszcze nie rozpoczęli urlopów.

Ruch Chorzow - Odra Centrum Wodzislaw Slaski
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

- We wtorek mieliśmy jeszcze badania, ostatni trening w tym roku zaliczymy 15 grudnia, a pierwsze zajęcia po Nowym Roku zaplanowaliśmy 15 stycznia - relacjonuje trener Unii, Piotr Hauder. - Na razie nie ma zmian kadrowych, nikt nie zgłosił chęci odejścia, nie pozyskaliśmy też na razie żadnego nowego zawodnika. Jesienią miałem do dyspozycji 22 piłkarzy, w tym 5 juniorów, więc trochę świeżej krwi na pewno by się przydało. Ale to wszystko związane jest z finansami, a jeszcze nie wiemy, jaką dotację otrzyma klub z urzędu miasta. Dlatego na razie zaplanowałem obóz dochodzeniowy. O wyjeździe na zgrupowanie w tej chwili nie myślimy.
W okresie przygotowawczym Unia rozegra 9 meczów kontrolnych, a jej sparingpartnerami będą: ROW 1964 Rybnik (31.01.), RKS Grodziec (3.02.), Rafako Racibórz i Podbeskidzie Bielsko-Biała (oba 10.02.), MFK Kravare (Czechy, 17.02.), BS Polonia Bytom (21.02.), Spójnia Landek (24.02.), Polonia Głubczyce (3.03.) i LKS Krzyżanowice (7.03.).

 

Z tej samej kategorii