Nowy trener Granicy Ruptawa

Po wysokiej (0:5)porażce na własnym boisku z Płomieniem Połomia rezygnację z funkcji trenera Granicy Ruptawa złożył Adam Śmigielski. W ośmiu meczach drużyna z dzielnicy Jastrzębia Zdroju poniosła aż siedem porażek. Nowym szkoleniowcem zespołu z ligi okręgowej został były piłkarz GKS-u Jastrzębie, 41-letni Tomasz Ciemięga.

Adam Śmigielski
 /  fot. Magdalena Kowolik  /  źródło: własne

Po sobotniej porażce z Płomieniem Połomia 0:5 rezygnację z funkcji trenera Granicy Ruptawa złożył Adam Śmigielski. Drużyny z dzielnicy Jastrzębia Zdroju w lidze okręgowej przegrał już siedem spotkań i po ośmiu kolejkach zajmuje w tabeli ostatnie, 16 miejsce, z dorobkiem trzech punktów i bilansem bramkowym 9:24.


We wtorek działacze Granicy rozpoczęli poszukiwania następcy Śmigielskiego, rozmawiano między innymi z koordynatorem młodzieży w Pniówku Pawłowice - Piotrem Zmarzłym. Ostatecznie obowiązki trenera zespołu z Ruptawy objął były piłkarz GKS-u Jastrzębie, 41-letni Tomasz Ciemięga, który pracuje z zespołami młodzieżowymi Orła Moszczenica.


- Na razie trener Ciemięga będzie pracował w naszym klubie do końca bieżącego roku kalendarzowego – powiedział dyrektor sportowy Granicy, Adam Płaczek. – Po zakończeniu rundy jesiennej usiądziemy do rozmów i zobaczymy co dalej. Nasz poprzedni trener, Adam Śmigielski, pozostaje w klubie, ale jako… piłkarz.

 

Z tej samej kategorii