Pod Równicą piłkarskie lato było gorące - beniaminek po zmianach

W sobotę Kuźnia Ustroń - po raz pierwszy w historii - zagra w IV lidze śląskiej. Beniaminek latem przeszedł mocny retusz kadry.

SZOMBIERKI BYTOM - REKORD BIELSKO BIALA
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

- Po zakończeniu poprzedniego sezonu zakładaliśmy, że wymienimy 2-3 ogniwa - mówi trener Mateusz Żebrowski. Tymczasem z drużyny ubyło mu aż ośmiu graczy! Prócz Mieczysława Sikory i Łukasza Błasiaka (PISZEMY O TYM TUTAJ), także inni podstawowi zawodnicy: Kasper Brachaczek (Tempo Puńcow), Damian Ścibor ( Beskid Skoczów) i Tomasz Zaremba (poważna kontuzja), a także Bartosz Szczęsny, Robert Madzia i Łukasz Strach!

- W zamian pozyskaliśmy sześciu piłkarzy, w sumie nasza kadra na rundę jesienną liczyć będzie 18-20 zawodników, a więc mniej, niż w „okręgówce” - wyjaśnia szkoleniowiec. Do jego ekipy dołączyli: Bartosz Iskrzycki (BKS Stal Bielsko-Biała), Maksymilian Wojtasik i Konrad Kuder (Drzewiarz Jasienica), Szymon Chmiel (Spójnia Zebrzydowice) i Paweł Michałek (Rekord Bielsko-Biała - juniorzy).

 

Triumf zrodzony... na grillu - Kuźnia Ustroń w IV lidze!

 

Mimo tak licznych zmian, zespół całkiem nieźle prezentował się w sparingach. Remis z Polonią Łaziska Górne czy wieńczące okres przygotowawczy zwycięstwo z Górnikiem Piaski - obie ekipy to doświadczeni IV-ligowcy - pozwala budować optymizm na ligowe granie. Jego początek - już w sobotę w Czańcu!

Z tej samej kategorii