Triumfalny powrót mistrzów świata. Wielka feta w Berlinie!

Piłkarska reprezentacja Niemiec wylądowała w ojczyźnie. Na ulicach Berlina wielka feta - mistrzów świata z Brazylii wita ćwierć miliona szczęśliwych i bawiących się rodaków.

Niemieccy piłkarze triumfalnie witani w Berlinie
 źródło: Reuters

 

Szaleństwu reprezentacja Niemiec oddała się jeszcze w Rio, zaraz po finałowym zwycięstwie. Dzisiaj ciąg dalszy, już w ojczyźnie.

 

Mistrzów świata oraz sztab szkoleniowy, z trenerem Joachimem Loewem na czele - wszyscy ubrani w koszulki z olbrzymim numerem 1 na piersi - powitały na tarasie widokowym lotniska Berlin-Tegel tłumy kibiców.

Z portu lotniczego piłkarze przejeżdżąją przez stolicę. Punktem kulminacyjnym mistrzowskiej wycieczki jest przyjazd w okolice Bramy Brandenburskiej, gdzie w specjalnie przygotowanej strefie kibica czeka na drużynę Loewa około 250 tysięcy kibiców.

Pierwsi zaczęli zbierać się już o godz. 7 rano.

 

Mistrzowie świata przejeżdżają efektowną ciężarówką. Napędzany 625 koniami mechanicznymi samochód, dostarczony reprezentacji przez sponsora kadry, będzie ciągnął za sobą specjalną platformę, na której stać i świętować będą piłkarze i sztab szkoleniowy.

Ciężarówkę zdobią daty mundiali, które niemieccy piłkarze wygrali - 1954, 1974, 1990 i 2014.

Z tej samej kategorii