Gigant z Opola!

Miro Klose zagrał po raz 136. w reprezentacji i 23. na mistrzostwach świata.

Miro Klose
 /  fot. Reuters  /  źródło: Reuters

Jego bilans jest fantastyczny. We wtorek Miro Klose zagrał po raz 136. w reprezentacji i 23. na mistrzostwach świata. Strzelił dla kadry 71 goli – najwięcej w historii – z czego 16 na MŚ. Pod tym względem jest najlepszy w historii! Z kolei 23. mecz w finałach daje mu trzecie miejsce za Lotharem Matthaeusem i Paolo Maldinim.

 

To jego czwarte mistrzostwa w karierze, na każdych zdobywał gole. W 2002 roku był objawieniem, ale w cieniu Ronaldo, który zdobył wtedy osiem bramek i został najlepszym strzelcem turnieju. Teraz na jego ziemi pobił rekord. Klose wygrał tę klasyfikację po czterech latach w Niemczech. Zdobył pięć goli, wszystkie głową! Na obecnych mistrzostwach zdobył dwa gole. Z Ghaną i z Brazylią.

 

Miro Klose urodził się w Opolu, jego ojciec był napastnikiem Odry, gdzie trenował go Antoni Piechniczek. Gdy miał rok, rodzina wyjechała do Francji. Klose-senior grał w Auxerre, między innymi z Andrzejem Szarmachem. Mama Miro to Barbara Jeż, wielokrotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej. Z Francji rodzina wróciła do Polski, ale w 1987 roku wyjechała na stałe do Niemiec i zamieszkała w okolicy Kaiserslautern. Miro Klose grał w Homburgu, FCK, Werderze, Bayernie, a obecnie w Lazio. Z żoną Sylwią ma synów bliźniaków. Luan i Noah urodzili się w 2005 roku.

  

Z tej samej kategorii