Prezes DFB potwierdza. Joachim Loew nadal z kadrą Niemiec

Joachim Loew nadal będzie pracował z reprezentacją Niemiec. Prezes DFB zapewnia, że jego celem jest turniej Euro 2016.

Joachim Loew
 /  fot. CLEMENS BILAN  /  źródło: AFP

Chociaż wszystko wydawało się przesądzone, to jednak po tym, jak reprezentacyjną karierę zakończył Phillip Lahm, niemieccy kibice przestraszyli się, że tą samą drogą podążyć może Joachim Loew. Prezes niemieckiej federacji piłkarskiej (DFB), Wolfgang Niersbach, rozwiał jednak wszelkie wątpliwości. - Jego celem są mistrzostwa Europy w 2016 roku – powiedział sternik niemieckiego futbolu.

 

Przypomnijmy, że turniej o mistrzostwo Starego kontynentu odbędzie się za dwa lata na boiskach Francji. Reprezentacja Niemiec jest zdecydowanym faworytem swojej grupy eliminacyjnej, a jednym z jej rywali będzie reprezentacja Polski. Niemcy na mecz z biało-czerwonymi przyjadą do Warszawy już niedługo. 11 października mistrzowie świata zagrają z zespołem Adama Nawałki na Stadionie Narodowym o punkty eliminacji ME.

 

Pierwszy mecz niemiecka drużyna narodowa w eliminacjach rozegra 7 września w Dortmundzie, a jej rywalem będzie drużyna Szkocji. Tymczasem cztery dni wcześniej, 3 września, mistrzowie świata podejmą w towarzyskim meczu... wicemistrzów świata! W Duesseldorfie piłkarze Joachima Loewa zmierzą się z Argentyną. Dojdzie zatem do powtórki finału mistrzostw świata w Brazylii. Co ciekawe mecz ten kontraktowany był na długo przed mundialem. Oba zespoły nie miały pojęcia wówczas, że na mistrzostwach świata zagrają przeciwko sobie w decydującym starciu.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~semmelUżytkownik anonimowy
~semmel :
No photo~semmelUżytkownik anonimowy
Trudno żeby było inaczej. Loew to ścisła czołówka selekcjonerów na świecie.
http://bialysemmel.blogspot.com
4 wrz 14 12:25
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii