FIFA utrzymała drakońską dyskwalifikację dla Suareza

Komitet Odwoławczy FIFA odrzucił odwołanie złożone przez Luisa Suareza i urugwajski związek. Oznacza to, że kara nałożona na napastnika za ugryzienie Giorgio Chielliniego pozostanie bez zmian: cztery miesiące zakazu jakiejkolwiek aktywności związanej z piłką nożną i dziewięć meczów zawieszenia w reprezentacji.

SOCCER-WORLD/SUAREZ-LAWYER
 źródło: Reuters

Komitet Odwoławczy FIFA odrzucił odwołanie złożone przez Luisa Suareza i urugwajski związek – poinformowała oficjalnie światowa federacja. Oznacza to, że kara nałożona na napastnika za ugryzienie Giorgio Chielliniego pozostanie bez zmian.

 

FIFA zachowuje dotychczasowe sankcje, które zostały ustalone 25 czerwca. Suareza czekają więc cztery miesiące zakazu jakiejkolwiek aktywności związanej z piłką nożną (nawet treningów) i dziewięć meczów zawieszenia w reprezentacji Urugwaju. Oznacza to, że nie zagra w Copa America na początku przyszłego roku. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. franków szwajcarskich.

Kara nałożona na piłkarza to efekt jego zachowania w drugim grupowym meczu z Włochami na mundialu w Brazylii. W podbramkowym zamieszaniu Suarez ugryzł w plecy obrońcę Italii, Giorgio Chielliniego.

Urugwajska federacja może jeszcze odwoływać się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego. Nie wiadomo, jak wpłynie ona na klubowe losy napastnika Liverpoolu. Barcelona, która jest o krok od podpisania kontraktu z Suarezem, wstrzymywała się bowiem z transferem do ogłoszenia decyzji FIFA.

Czy uważasz, że kara dla Suareza jest zbyt surowa?
Z tej samej kategorii