Wygrani i przegrani. Od hiszpańskiego skorpiona po spisanych na straty!

27. kolejka ekstraklasy. Są tacy, którzy wygrali, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył.

WYGRANI...

Hiszpański skorpion

Fot. Krzysztof Porebski / źródło: Pressfocus

 

Carlitos bardzo długo czekał na pierwszego hat-tricka w naszej ekstraklasie. Dzięki tej zdobyczy napastnik „Białej gwiazdy” zrównał krok ze swoim rodakiem, Igorem Angulo i to on teraz jest głównym kandydatem do korony najlepszego snajpera, a nie piłkarz Górnika Zabrze. Każdy gol Carlitosa w meczu ze Śląskiem Wrocław był z innej parafii – najpierw skutecznie wyegzekwował „jedenastkę”, potem popisał się efektowną solówką, a koniec wykazał się największym sprytem i instynktem w polu karnym przeciwnika.

 

Właściwy tor

Fot. Pawel Jaskolka / źródło: Pressfocus

 

„Kolejorz” na własnym boisku jest w tym sezonie – przynajmniej na razie – nie do pokonania. Ale rozmiary zwycięstwa podopiecznych Nenada Bjelicy nad rozpędzonym liderem z Białegostoku (pięć zwycięstw z rzędu) musi budzić uznanie i szacunek. Lech trafił na właściwe tory i oby mknął po nich jak najdłużej, bo wtedy walka o mistrzowski tytuł nabierze rumieńców.

 

Kto zatrzyma „Pasy”?

Fot. Szymon Gorski / źródło: Pressfocus

 

Coś, co pozornie wydawało się sennym majaczeniem, przybiera realnych kształtów. Cracovia wygrała już trzy mecze z rzędu, jej wygrana w Szczecinie była bardzo efektowna i każe inaczej spojrzeć na jej szanse gry w górnej ósemce. Kto zatrzyma team Michała Probierza w tym marszu w górę?

 

PRZEGRANI…

Masakra, choć nie piłą mechaniczną

Fot. Pawel Jaskolka / źródło: Pressfocus


Defensywa Jagiellonii wydawała się silną formacją lidera z Białegostoku. Tak było do wczoraj, bo Lech odarł ze złudzeń trenera Mamrota, że jego obrońcom daleko jeszcze do doskonałości. Co tam doskonałości, do najwyższego poziomu w ekstraklasie. A może to był tylko wypadek przy pracy?

 

Nauka i pokora

Fot. Łukasz Sobala / źródło: Pressfocus

 

Mecz z Zagłębiem Lubin nie mógł lepiej ułożyć się dla Górnika Zabrze. Mateusz Matras szybko został odesłany do szatni, gospodarze wkrótce strzelili gola, a potem… czar prysł. Zabrzanie grali mało przekonująco, przewaga jednego zawodnika na boisku nie była widoczna. Wyrównujący gol „Figo” z rzutu wolnego uświadomił graczom z Zabrza, że pozory mylą, a przewaga liczebna nie przesądza jeszcze o wyniku meczu.

 

Beniaminek spisany na straty

Fot. Krzysztof Porebski / źródło: Pressfocus

 

Sandecję tylko cud może uratować przed powrotem na zaplecze ekstraklasy. Zmiana trenera nie odmieniła oblicza zespołu, bo kadra słabiutka, a na dodatek rozgrywanie wszystkich meczów na wyjeździe musi przynieść opłakane skutki. No i ta marna frekwencja…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek :
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
Zwycięzcami są Ci którzy nie stracili tak pięknego weekendu na marną ekstraklasine!
12 mar 12:15 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Zatroskany Użytkownik anonimowy
~Zatroskany
No photo~Zatroskany Użytkownik anonimowy
do ~Jontek:
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
12 mar 12:15 użytkownik ~Jontek napisał
Zwycięzcami są Ci którzy nie stracili tak pięknego weekendu na marną ekstraklasine!
Naprawdę powinieneś się leczyć.
12 mar 20:38 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii