Rumuńska niespodzianka „zamiesza” w planach Górnika?

Zaskoczenie w zabrzańskich szeregach w Ayia Napa - Astra Giurgiu chce przyspieszenia sparingu.

Górnik - austria
 źródło: SPORT

Zgodnie z planem, zabrzanie z reprezentantem rumuńskiej ekstraklasy zagrać mają we wtorek. Rumuni zgłosili jednak chęć rozegrania tego spotkania już w poniedziałek. Ten wariant w przypadku Górnika jest mało prawdopodobny: zabrzanie grali przecież w sobotę dwa mecze kontrolne, wystąpili w nich wszyscy zawodnicy, którzy nie borykają się z dolegliwościami zdrowotnymi. Niewykluczone, że w tej sytuacji menedżer organizujący zgrupowanie „górników” poszuka dla nich nowego sparingpartnera - na wtorek lub środę.

 

Ewentualne odstąpienie Rumunów od wcześniejszej umowy wiąże się dla nich z finansowymi konsekwencjami.

Komentarze (18)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
do ~chorzowianin:
No photo~chorzowianinUżytkownik anonimowy
22 sty 15:48 użytkownik ~chorzowianin napisał
A czym to Górnik zasłużył aby pamięć po nim pozostała na wieki wieków, (A)men?
Tak z brzegu - Górnik jako JEDYNY polski klub piłkarski zagrał w FINALE Pucharu Zdobywców Pucharów. Wiem, dzisiaj brzmi to jak science fiction, ale to prawda. To był (i mam nadzieję, że będzie) Wielki Górnik - chluba naszego kraju. Górnikowi zresztą w tamtych czasach kibicowała cała Polska - proponuję przeczytać ze zrozumieniem pamiętne słowa ówczesnego Prezesa RUCHU CHORZÓW przy okazji gry Górnika na Stadionie Śląskim z Austrią Wiedeń - Pana Czesława Ochaba: ,,Nasi piłkarze mają już bilety w kieszeni, członkowie zarządu też. Nasi kibice również bardzo wcześnie zaopatrzyli się w karty wstępu. Idziemy dopingować Pohla, Szołtysika, Oślizłę, Kowalskiego, Lentnera. Górnik jest naszym rywalem tylko wówczas, kiedy stajemy do bezpośredniego pojedynku o ligowe punkty. Dziś mistrz Polski i reprezentant kraju w PKME jest również naszym reprezentantem”.
22 sty 18:22 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
| odpowiedzi: 11
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ChorzowianinUżytkownik anonimowy
~Chorzowianin
No photo~ChorzowianinUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
23 sty 12:15 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
Górnik już na dziś generuje Zyski
W przyszłości te zyski będą się zwiększały.
Problem stanowi że tą całą zgenerowaną kasę musi na razie oddawać za swoje stare długi.
I nie zwalam tu winy na Kasperczaka tylko ci tłumaczę od kiedy ten dług rósł (od 2008), k
Kończę...znasz się na biznesie, jak ja prowadzeniu mszy. za dużo czytasz gazet pro Carycowych przed wyborami. Ocknij się facet, Górnik dalej GENERUJE straty. Następne wile powstają. Rozumiem ciebie, że kochasz Górnika. Swoją drużynę kocha się na dobre i złe. Macie wspaniałych kibiców (prowokujących z iście komunistyczną perfekcją kibiców innych drużyn)
Czasami jednak trzeba oddzielić ziarno od plewa. Jak oglądasz tylko TVP to Polska rośnie w siłę i dobrobyt. Jak obejrzysz niezależne media, to cosik jest inaczej - zamykamy w Europie peleton. Nawet Bułgaria na każdym polu, sportowym, jest lepsza od Polski.. Postaraj się być obiektywny. Ja w sumie do Górnika nie mam nic. Wkurza mnie jedynie wasze zadufanie w siebie, kłamstwa rodem ze słusznie minionej epoki i przeinaczanie historii. Dla takiego człowieka jak ja, który wszedł w środek konfliktu śląskich drużyn mając dwadzieścia kilka lat, zachowanie Górnika jest żenujące. Ruch jest niewiele lepszy, ale jednak. Natomiast podoba mi się w tym wszystkim Piast. Żadnych długów (jakieś żale Żelyma(? -nie pamiętam nazwiska), który se robi pijar jak to Piasta w 3 miesiące wyprowadził na prostą( na której cały czas jest. Lepiej jest biednym ale na swoim niż szaleć za publiczne, miejskie pieniądze. W tym wszystkim żal mojej drużyny - Polonii Warszawa -dwukrotnie starszej od Górnika, czysta pod względem komunistów i za śmieszne długi w stosunku do Górnika wypadli z gry!
P.
Hanysku, widać żeś nie wiem...bezrobotny, albo zaślepiony kiBol górnika. Ty nic chłopie nie widzisz, tylko sukcesy Górnika, które były, są i będą fatamorganą słusznie miniony komunistycznych czasów.
Pa!
23 sty 13:37 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Chorzowianin:
No photo~ChorzowianinUżytkownik anonimowy
23 sty 00:10 użytkownik ~Chorzowianin napisał
a może wyjaśnisz co wcześniejszym dwukrotnym odłużaniu Górnika?. Policz ile kasy już na to poszło. Ile willi pięknych powstało? I oni wam kibicom i mieszkańcom Zabrza śmieją się w twarz i za 2 lata będzie powtórka. Jeszcze kilka osób musi na tym zarobić,
Chłopie o jakim wcześniejszym dwukrotnym oddłużaniu ty prawisz ?
Dług Górnika zaczął narastać i nawarstwiać się od sezonu 2008/09 kiedy trenerem został H. Kasperczak.
Naściągał drogich bezproduktywnych zawodników z którymi zaliczył spadek i do roku 2015 ten dług urósł do sumy 35 mln. zł. + 8 mln. za pożyczkę od firmy Allianz. Później miasto (właściciel i największy udziałowiec klubu) załatwiło Górnikowi w jednym z banków obligacje na tą pierwszą kwotę 35 mln. tak by Górnik mógł je spieniężyć i pooddawać wszystkim swoim wierzycielom którym wówczas zalegał. Do spłacenia postał tylko dług wobec Allianz z którym ostatecznie się dogadali i obecnie reklamują ich za darmo jako spłata tych 8 mln. Tak więc tamten stary dług istnieje nadal tylko jest zamieniony na inną, bezpieczniejszą i dużo wygodniejszą formę spłaty rozłożoną na malejące raty do 2028 r. z wliczonymi już odgórnie odsetkami. W sumie to miasto kubowi za te pobrane obligacje tylko poręczyło bo Górnik raty za te obligacje spłaca sam. Na dziś Górnik ma już spłacone 3 największe raty po 4 mln. a więc ten dług (35 mln. + ods. = 48,5 mln) zmalał już do sumy poniżej 39 mln. i z roku na rok będzie malał bo narosnąć już nie ma co. Allianz też do końca sezonu tą obecną "darmową" reklamą ma być spłacony i od nowego roku Górnik będzie już dostawał dodatkowe pieniądze. Frekwencja na meczach domowych jest na tyle wysoka że zyski z jednego meczu u siebie sięgają 600 tyś zł.
Radziłbym ci się skupić na tragicznej sytuacji finansowej w Chorzowie i coraz bardziej pogarszającej się sytuacji w Gliwicach bo sytuacja finansowa Górnika jest już ustabilizowana i w pełni bezpieczna.
23 sty 04:51 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii