Trzech graczy dogadanych z Wisłą. Kolejny przyjdzie z Lechii?

Wisła Kraków uzgodniła warunki kontraktów z trzema nowymi piłkarzami. Po przejściu testów medycznych, podpiszą umowy.

Patryk Małecki
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Jest już niemal przesądzone, że Zdenek Ondraszek i Patryk Małecki trafią tej zimy do Wisły Kraków. - Uzgodniliśmy z nimi warunki kontraktów. Po przejściu testów medycznych podpiszą umowy z naszym klubem - przyznaje prezes Piotr Dunin-Suligostowski. Ondraszek ma 27 lat i ostatnio występował w norweskim ekstraklasowym Tromso. Trafił tam w 2012 roku za milion euro z Czeskich Budziejowic. W norweskiej ekstraklasie zagrał 85 razy, strzelając 31 goli i zaliczając 12 asyst. Jego bilans w lidze czeskiej wynosi 81 meczów i 22 gole. Napastnik ma też na koncie trzy występy w młodzieżowej reprezentacji Czech.

 

Nikomu pod Wawelem nie trzeba przedstawiać Patryka Małeckiego, który w barwach Wisły zagrał w ekstraklasie 146 meczów, strzelił 24 gole i zdobył trzy mistrzostwa Polski. Ostatnio występował w Pogoni Szczecin, która nie robiła mu problemów z rozwiązaniem obowiązującego jeszcze przez pół roku kontraktu. Skrzydłowy wróci więc do klubu, w którym grał od 12. roku życia.

 

Wisła zabiega również o to, by jeszcze tej zimy do Krakowa trafił Rafał Pietrzak z GKS-u Katowice. Lewy obrońca już podpisał obowiązujący od 1 lipca kontrakt z "Białą gwiazdą". - Ale nie ukrywam, że prowadzimy z GKS-em negocjacje na temat pozyskania tego zawodnika już teraz, by mógł przygotowywać się z drużyną do rundy wiosennej - przyznał Dunin-Suligostowski. 

 

Przypomnijmy, że już wcześniej kontrakt z Wisłą podpisał napastnik Krzysztof Drzazga z KS-u Polkowice. Krakowianie zamierzają w tym okienku transferowym pozyskać jeszcze dwóch zawodników - prawoskrzydłowego i środkowego pomocnika. Jednym z kandydatów jest Michał Chrapek z Lechii Gdańsk. - To była i wciąż jest opcja dla nas - mówi prezes krakowian.

Z tej samej kategorii