Porażki nie ma, jest niedosyt. Piast remisuje w sparingu z Zagłębiem Lubin

Arka Gdynia - Piast Gliwice

Piast Gliwice zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1 w trzecim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Opalenicy. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Maciej Jankowski.

Początek meczu na pewno nie zapowiadał wielkiego widowiska. Dopiero po kwadransie oba zespoły zaczęły grać odważniej, a pierwszy celny strzał w 14 min oddał Pawłowski. Chwilę później szansę z przewrotki miał Zivec, jednak ostatecznie jego uderzenie okazało się niecelne. Słoweński pomocnik przed przerwą miał jeszcze kilka okazji, ale skutecznością popisał się dopiero Maciej Jankowski. Napastnik Piasta dostał precyzyjne podanie od Gerarda Badii, wyszedł sam na sam z Forencem i uderzył nie do obrony.

Po przerwie wydawało się, że Piast kontroluje grę i mecz zakończy się wygraną. W 72. minucie to jednak zawodnicy Zagłębia wyprowadzili zabójczą kontrę, którą precyzyjnym strzałem wykończył Daniel Dziwniel. Jak się później okazało, był to gol ustawiający wynik.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1:1 (0:1)

0:1 - Jankowski, 44 min

1:1 - Dziwniel, 72min
Zagłębie: Forenc (61. Hładun) - Czerwiński (67. Dziwniel), Kopacz, Szota, Dziwniel (46. Bonecki; 63. Todorovski) - Pawłowski (61. Janus), Matuszczyk (61. Tosik), Jagiełło, Vlasko (61. Starzyński), Mazek (61. Janoszka) - Neszpor (46. Woźniak). Trener Piotr STOKOWIEC.
Piast: Rusov - Konczkowski, Sedlar, Hebert (46. Korun; 69. Mójta), Pietrowski - Bukata (72. Jagiełło), Badía, Dziczek, Żivec (72. Gojko) - Jankowski (65. Angielski), Krakowczyk (65. Papadopulos). Trener Dariusz WDOWCZYK.
Żółta kartka: Todorovski.