Paweł Brożek nie ma złudzeń. "Gorzej być nie może"

Wisła Kraków przegrała na własnym boisku z Wisłą Płock 0:1. - Byliśmy pod każdym względem gorsi od rywala i zasłużenie przegraliśmy - nie kryje napastnik Wisły, Paweł Brożek.

Wisla Krakow - Cracovia Krakow
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

W czym, po takim meczu, wasi kibice mogą upatrywać optymizmu przed derbami Krakowa?

PAWEŁ BROŻEK: W tym, że gorzej być nie może. Na pewno mecz z Wisłą Płock rozegraliśmy bardzo źle. Byliśmy pod każdym względem gorsi od rywala i zasłużenie przegraliśmy. Ale mamy trzy dni do derbów. I to jest plus, bo szybko będziemy mogli się zrehabilitować. Wiadomo, jaka jest specyfika derbów. Tam obowiązuje walka. Drużyna zdaje sobie sprawę, co nas czeka w środę.

 

Problem w tym, że wy chyba z meczu na mecz gracie coraz gorzej...
PAWEŁ BROŻEK: Fakt, w drugiej połowie czegoś nam brakowało. Nawet przegrywając 0:1, nie potrafiliśmy zaatakować dobrze taktycznie. To jest wynik, który można w każdej chwili odrobić. My natomiast biegniemy na hurra do ataku i stąd sytuacje dla Płocka, które nie wynikały z jakiejś wielkiej gry, ale z naszych błędów.

 

Jak się czujecie fizycznie? W drugich połowach gaśniecie w oczach.
PAWEŁ BROŻEK: Ja nie grałem pięć tygodni i mam braki treningowe. Zdaję sobie z tego sprawę. Trenuję na pełnych obrotach od dziesięciu dni i wiem, że czegoś mi brakuje. Jak się czuje drużyna, muszą mówić ci, którzy grają częściej.

 

Przed derbami przydałoby się chyba trochę spokoju, a po dwóch porażkach z rzędu może o to być trudno.
PAWEŁ BROŻEK: Nie, spokój tu nie jest potrzebny. Trzeba jak najszybciej wziąć się w garść i pokazać charakter, umiejętności, które ta drużyna posiada, bo jeszcze niedawno była chwalona za grę. Mamy trzy dni na przemyślenia, ale na pewno nie będą one spokojne, bo upłyną w gorącej atmosferze. Taka jest specyfika ekstraklasy, że dwa słabsze mecze i można spaść o kilka pozycji. My przegraliśmy dwa mecze u siebie. Nasza liga jest dla mnie nie do końca zrozumiała, ale pod tym względem emocjonująca.

Z tej samej kategorii