Waldemar Fornalik: Potrzebujemy czasu, by drużyna znów się zgrała

Piast Gliwice wygrał na własnym stadionie z Cracovią 1:0 po golu Macieja Jankowskiego. Na konferencji prasowej w głosie Waldemara Fornalika można było wyczuć sporą ulgę.

KGHM Zaglebie Lubin - Piast Gliwice

Waldemar FORNALIK, trener Piasta Gliwice: - Po naszym meczu z Termalicą, w którym straciliśmy trzy punkty, które były do zgarnięcia, bardzo zależało nam na wygranej. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy wiele ciekawych akcji. Sam Martin Bukata mógł zdobyć dwie bramki. Druga nie była już taka dobra. Z różnych przyczyn. Wracają zawodnicy, którzy mieli dłuższe przerwy i potrzebujemy czasu, by drużyna znów się zgrała. Styl gry Cracovii, bazujący na stałych fragmentach gry, nie jest łatwy dla drużyny przeciwnej. Trudno się przed tym wybronić. Poświęcaliśmy na ustawienie przy defensywnych stałych fragmentach gry dużo czasu i udało się, przy odrobinie szczęścia, obronić. Cracovia raz strzeliła w słupek, ale jesteśmy bardzo zadowoleni.

Czy Piast do samego końca sezonu walczyć będzie o utrzymanie?