Trenerski straszak? Fornalik na meczu Piasta

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice - Slask Wroclaw. 04.08.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Sporo dyskusji i plotek wywołała piątkowa wizyta na obiekcie przy ul. Okrzei trenera Waldemara Fornalika. Były szkoleniowiec chorzowskiego Ruchu zasiadł na sektorze dla VIP-ów, a niedaleko niego siedział przewodniczący rady nadzorczej gliwiczan – Grzegorz Jaworski.

Słaby początek sezonu w wykonaniu Piasta, którego celem nadrzędnym jest awans do górnej ósemki, niejako sprokurował sugestie, że pozycja trenera Dariusza Wdowczyka wcale nie jest tak mocna, jak niektórym mogłoby się wydawać. Po spotkaniu popytaliśmy w kuluarach o trenera i jak na razie zmiany nie należy się spodziewać. Władze klubu oczekują jednak, aby do dobrej gry doszły także punkty, z czym zespół ma spore problemy. Mecz ze Śląskiem wyglądał nieźle, zabrakło jednak skuteczności i szczęścia, na co wpływu już raczej nie ma trener Wdowczyk. Patrząc z boku obecny szkoleniowiec Piasta solidnie wykonuje swoją pracę, to dzięki niemu „eksplodował” talent Patryka Dziczka, który wyrasta na kluczową postać gliwickiego zespołu. Trener, którego łączy z Piastem kontrakt do końca sezonu, nie miał wpływu na to, że np. Sasza Żivec zmarnował dwie idealne sytuacje, a Konstantin Vassiljev fatalnie przestrzelił rzut karny. Nie da się jednak ukryć, że Piast musi zacząć regularnie punktować i to jak najszybciej. Jeśli tak się nie stanie, to wszystko się może wydarzyć...

 

Co ciekawe Fornalik, który 21 kwietnia poinformował, że odchodzi z Ruchu, od dawna jest łączony z wieloma klubami. Były selekcjoner miał trafić m.in. do Bruk-Betu Termaliki, Cracovii czy także Śląska Wrocław. Od pewnego czasu mówi się przecież, że pozycja trenera Jana Urbana także nie jest mocna, a z wrocławskim klubem łączony był także... były szkoleniowiec Piasta Radoslav Latal. Czyżby trenerska karuzela zaczynała znów drgać i napierać prędkości?

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p.
No photo~p.Użytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
7 sie 08:51 użytkownik ~Niebieski napisał
Taki z niego niebieski, ze zostawil klub przed zakonczeniem sezonu.
Bo to co się w tym klubie wyrabia po przyjściu patermana, to jest rzecz skandaliczna...paterman rozpowiadał od dawna, że zwolni Waldka i po Lechu i tak by wyleciał. Ludzie, włącznie myślenie i patrzcie gdzie nas polityka nowej ekipy zaprowadziła.
Waldek King!! Szacunek, oby tu wrócił kiedyś, ale to musi się nowa banda ulotnić.
7 sie 09:47 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p. :
No photo~p.Użytkownik anonimowy
Trenerze, szacunek!! Prawdziwy Niebieski, a nie to co paterman i jego świta. Tylko Ruch.
7 sie 08:33 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
| odpowiedzi: 7
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
7 sie 11:15 użytkownik ~Niebieski napisał
Smagorowicz jest tam, gdzie jego miejsce. Latami na to pracowal. Prawie doprowadzil Ruch do upadku. Zawsze popieralem Fornalika ale przypomnij sobie jego komentarze po przegranych meczach.
Druzyna grala bez pomyslu i woli walki ( patrz 0:6 ze Slaskiem)
p ma 100% racji
Paterman was niszczy, Kurczyk chciał was ratować.
7 sie 12:16 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii