Mieli być nowi piłkarze, ale w Zabrzu pokazali tylko... koszulki

Dwie urocze dziewczyny zamiast... dwóch perspektywicznych chłopaków: beniaminek zaprezentował w poniedziałek nowe stroje, choć pierwotnie chciał przedstawić nowe nabytki zespołu.

Podpisanie umowy sponsorskiej Gornika Zabrze z STS
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zwołując na poniedziałek konferencję prezesa Bartosza Sarnowskiego, medialne służby z Roosevelta miały nadzieję na efektowną prezentację Mateusza Wieteski i Damiana Kądziora. Że rozmowy kontraktowe się toczą, wiadomo było od kilkudziesięciu godzin. Ale... - Nie mówimy o szczegółach, póki nie uda się dopiąć wszystkich formalności - podkreślał wczoraj sternik Górnika. W przypadku tego pierwszego - czyli stopera - to ponoć rzeczywiście wyłącznie formalności: jakiś podpis złożony przy Łazienkowskiej (skąd zawodnik ma być wykupiony), jakieś doprecyzowanie klauzuli pierwokupu. W kwestii pomocnika Wigier - bo na razie tak trzeba go traktować - sprawa jest bardziej skomplikowana; „kością niezgody” jest wysokość indywidualnego kontraktu zawodnika. A jego kartą przetargową - wejście do gry „strony trzeciej”. Ponoć jego angażem zainteresować się miało Zagłębie Lubin!

 

- Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, krajowymi i zagranicznymi. Oczywiście idealnie byłoby pozyskać nowych graczy w czasie obozu przygotowawczego. Tak naprawdę jednak okienko transferowe zostało otwarte w sobotę, kiedy drużyna… zakończyła zgrupowanie - prezes Sarnowski nie sprawiał jednak wrażenia specjalnie zmartwionego przedłużającymi się rozmowami.

 

Czerń w odwodzie

Ostatecznie „nowe twarze” zaprezentowane podczas briefingu należały więc do... hostess, ubranych w stroje Górnika, w jakich zabrzanie grać będą w nowym sezonie. Domowe komplety są białe, wyjazdowe - czerwone. Oba - z logiem Adidasa; „bo to sprawdzony od lat partner” - usłyszeliśmy od prezesa. I do tego gotowy - w razie potrzeby - błyskawicznie wykonać trzeci wzór, w kolorze czarnym, gdyby na przykład w wyjazdowym meczu z Wisłą zabrzanie nie mogli użyć żadnego z wcześniej omówionych wzorów. Tak bywało np. za kadencji Adama Nawałki - i w paru przypadkach owa czerń okazała się twarzowa, stylowa i... przede wszystkim zwycięska dla Górnika.

 

Allianz i „ten drugi”

Dla niektórych niespodzianką może być obecność Allianzu na piersiach zawodników. Nie ma w tym jednak niczego niezwykłego: to efekt umowy z tą firmą, w której reklama owa jest wyrazem regulowania należności z lat (bardzo) minionych. - Ile to jeszcze potrwa? To tajemnica handlowa. Na pewno jednak krócej niż trzy lata - uśmiechał się Bartosz Sarnowski. Obecność nazwy tej firmy nie blokuje możliwości „wejścia na stroje” innego sponsora. - Zgodnie z wytycznymi „Ekstraklasy” SA, miejsca na przodzie koszulki są dwa - przypominał prezes. Czy ów drugi sponsor się znajdzie? Na razie go nie ma, ale... - Po awansie do ekstraklasy rozpoczęliśmy rozmowy z nowymi partnerami, zainteresowanymi współpracą z klubem - dodawał. - A dowodem wzrostu zainteresowania firm naszą ofertą niech będzie fakt, że dziś „nabywców” znalazły już praktycznie wszystkie loże na stadionie (jest ich 11 - dop. red.).

 

Legia jak ciepłe bułeczki

Magnesem jest nie tylko sama ekstraklasa, ale i i inauguracja - czyli mecz z Legią. Sprzedaż biletów na to wydarzenie w Internecie ruszy 8 lipca dla posiadaczy kart kibica Górnika i dzień później - dla pozostałych. Sprzedaż stacjonarna - ciesząca się wciąż największą popularnością - uruchomiona zostanie 11 lipca. Sprzedaż karnetów trwa - już ponad 1000 znalazło swych nabywców. - A kupno karnetu to możliwość nabycia po okazyjnej cenie oryginalnej koszulki meczowej - przypomniał prezes Sarnowski. Mecz z Legią poprzedzony zostanie prezentacją zespołu, która odbędzie się 11 lipca.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~To YaUżytkownik anonimowy
~To Ya
No photo~To YaUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
4 lip 17 19:36 użytkownik ~Kibic napisał
Gdzie jesteś Hanysek Kogut ksg przecież to twój śmieszny klubik
Hanysek ci pewnie teraz babe wali rogaczu :-)
4 lip 17 20:27 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Andrzej brzozowice kamienUżytkownik anonimowy
~Andrzej brzozowice kamien :
No photo~Andrzej brzozowice kamienUżytkownik anonimowy
gorole won od Gornika Zabrze dobry gorol to martwy gorol
7 lip 17 23:58
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~To Ya:
No photo~To YaUżytkownik anonimowy
4 lip 17 20:27 użytkownik ~To Ya napisał
Hanysek ci pewnie teraz babe wali rogaczu :-)
Po 1... brzydziłbym się tknąć coś po nim
Po 2..... on nie ma nawet psa :)))
4 lip 17 20:57 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii