Koniec kontuzji w zespole "Słoników" z Niecieczy

Na pełnych obrotach trenują już nawet obrońca Patryk Fryc i bramkarz Sebastian Nowak.

Patryk Fryc, Sebastian Nowak
 /  fot. Piotr Kucza  /  źródło: newspix.pl

Przed wyprawą do Szczecina na mecz z tamtejszą Pogonią poprawiła się sytuacja kadrowa beniaminka z Niecieczy.

- W tej chwili na drobne urazy narzekają Darek Jarecki i Dawid Sołdecki, ale mam nadzieję, że w sobotę będą już w pełni sił - powiedział trener „Słoników”, Piotr Mandrysz. - Tego dnia bowiem wyruszamy do Szczecina.


Do niedawna trener Mandrysz w meczowej kadrze nie mógł uwzględniać obrońcy Patryka Fryca oraz bramkarza Sebastiana Nowaka, ale to wkrótce powinno się zmienić.

- W środę Patryk rozpoczął treningi z zespołem - cieszy się trener Mandrysz. - Operację łąkotki miał 19 stycznia, czyli przed naszym wylotem na zgrupowanie do Hiszpanii. Minął zatem miesiąc, gdy jest już w pełni sił. Na szczęście operacja nie była skomplikowana, usunięto mu tylko część łąkotki i po rehabilitacji wrócił do pełnych treningów. Oczywiście musi jeszcze nadrobić zaległości, lecz wierzę, że nie potrwa to zbyt długo.


- Nasz bramkarz Sebastian Nowak, który 30 listopada złamał żuchwę, jest już po konsultacjach lekarskich. Otrzymał zgodę na uczestnictwo w grach, więc już może rzucać się kolegom pod nogi - kontynuuje Piotr Mandrysz. - Teraz wszystko jest w jego głowie. Jeżeli pozbędzie się strachu przed odnowieniem kontuzji, to niedługo powinien konkurować o miejsce w bramce z Krzysztofem Pilarzem i Andrzejem Witanem.


Nowym nabytkiem beniaminka z Niecieczy jest 24-letni napastnik Elvis Bratanović, ale Słoweniec jeszcze ani razu nie znalazł się w meczowej „18”.

- Po prostu przyszedł do nas po kontuzji, ale już w ubiegłym tygodniu normalnie trenował - to jeszcze raz Piotr Mandrysz. - Ma duże szanse, by zmieścić się w osiemnastce na mecz z Pogonią. To uniwersalny zawodnik; może być środkowym napastnikiem, czyli klasyczną „dziewiątką”, może również zagrać na pozycji numer „dziesięć”. Nie wykluczam, że na treningach sprawdzę, czy poradziłby sobie grając na skrzydle.

 

 

 

 

Z tej samej kategorii